SON DAKİKA

AYCAN’DAN ODYOMETRİ TEKNİKERLERİ ATAMASI İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, SİYASET, YAŞAM

Ünal’a Elbistanspor Ziyaretinde Forma Jesti

GENEL, GÜNCEL, SİYASET, SPOR, YAŞAM

Afşin’den 300 Ünite Kan Bağışı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Chp’li Öztunç Kahramanmaraş Halkı Adına Mağduriyetlerin Giderilmesini Talep Etti!

Bu haber 18 Temmuz 2018 - 9:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Afşin – Elbistan Termik Santrali’nin özelleşmesi durumunda çalışanların mağdur edilmemesi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Akbel Otoparkı’nda sel sonrası yaşanan su baskını sonucukullanılamaz hale gelen araçların sahiplerinin mağduriyetinin giderilmesi için TBMM’de söz alarak konuyu gündeme taşıdı.

16 Temmuz 2018 tarihli Binali Yıldırım başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu’nda İçişleri Komisyonu üyeliğine seçilen CHP’li Ali Öztunç, oturumda söz alarak Kahramanmaraş halkı adına önemli taleplerde bulundu.

Sözlerine Meclis Başkanı seçilen Binali Yıldırım’ı kutlayarak başlayan Öztunç, “Afşin- Elbistan Termik Santrali seçim bölgemin can damarlarından birisidir. Burada toplamda 2 bin 500 işçimiz çalışmaktadır. Kimisi KİT’lerde(Kamu İktisadi Teşebbüsü) kimisi ise kadroludur. A santralinin özelleştirildiği iddia ediliyor ancak henüz bir açıklama yapılmış değil. Bu belirsizlik işçileri rahatsız etmektedir. KİT işçilerine yönelik olarak seçimler öncesi Adalet ve Kalkınma Partisi kadro vaadinde bulunmuştu ama bugün bakıyoruz ses seda yok. Bu insanlar mağdurdur ve bu mağduriyetin giderilmesi gerekmektedir. Ayrıca Kahramanmaraş’ta bir sel yaşanmıştı seçimlerden önce yine. 160 civarında araç belediye oto parkında pert olmuştu adeta. Bu araçların sigortası ödenmiyor. Gerekçe ise belediye otoparkının sigortasız olması. Bu çağda belediye bir otopark yapıyor ama sigorta yapmayı unutuyor. Araçları pert olan bu insanların mağduriyetlerinin giderilmesini Kahramanmaraş halkı adına talep ediyorum” ifadelerini kullandı.