SON DAKİKA

Afşin’de Gurbetçi Derneğinden Dev Türk Bayrağı!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

Kahramanmaraş Doğasını Sporla keşfedin!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, MANŞETLER, YAŞAM

Çinpolat; “CHP Ulusal Birliğimizi Sağlayan Partidir”

Bu haber 09 Eylül 2019 - 10:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Afşin İlçe Başkanı Mahsuni Çinpolat, Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

“CHP Ulusal Birliğimizi Sağlayan Partidir” diyen Çinpolat, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin temellerini atan, onu yücelten ve koruyan partimiz yarın 96. yaşına giriyor. 96 yıldır demokrasinin, özgürlüklerin, insan haklarının ve aydınlık Türkiye’nin savunucusu olduk, olmayada devam edeceğiz. Bu nedenlerle partimizin 96. yıl dönümünü kutluyor, partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk nezdinde tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Partimiz, kurucusu ve ilk genel başkanı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ilk olarak milli bağımsızlığı kazanan, ardından Cumhuriyeti kuran, saltanatı ve hilafeti kaldıran, Ulusal Birliğimizi sağlayan partidir. Toplumun her alanında yaptığı çağdaş reformlarla ülkemizi biçimlendirmiş, ulusal sanayi ve ekonominin gelişmesine öncülük etmiştir. İlerleyen süreçlerde tek parti konumunun verdiği avantajlara ve olanaklara rağmen çok partili ve demokratik bir sisteme inanan partimiz, bu alanda yaptığı çalışmalarla çok partili bir sisteme geçiş yapmış ve Türkiye’mizin demokratikleşme sürecinde öncü adımları atmıştır. Bu yüzden partimiz çalışmalarıyla demokrasinin ve özgürlüklerin bekçisi olduğunu göstermiştir. Devam eden süreçlerde üstlendiği muhalefet rolüylede demokratik bir rejimde muhalefetinde kurumsallaşmasına öncelik etmiştir. Kısaca Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’mizin çimentosudur. Cumhuriyeti kuran, kurtaran, sahip çıkan, Kuvayi Milliye ruhu ile donatılmış bir partidir. Ülkemizin son yıllarda gelmiş olduğu siyasi, ekonomik ve sosyal bozulmalar bizleri hiçbir zaman karamsarlık içerisinde bırakmıyor, aksine tarihimizden aldığımız feyizle kararlılığımızı ve umudumuzu arttırıyor. Çünkü bu ülke bizim, yani hepimizin. Bu sebeple taşın altına yalnızca elimizi sokmakla kalmayacak, yeri geldiğinde gövdemizi de seve seve taşın altına sokacağız. Çünkü bu vazife ve görev bizlere Mustafa Kemal Atatürk’ün bir mirasıdır. Sözlerime son verirken Gazi Mustafa Kemal’i ve şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, partimizin kuruluş yıl dönümünü kutluyorum”