Ecevit Kavak; “Maraş, Kurtuluşun Fitilini Ateşledi” « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Ecevit Kavak; “Maraş, Kurtuluşun Fitilini Ateşledi”

Bu haber 13 Şubat 2019 - 9:50 'de eklendi.

Büyük Birlik Partisi Afşin Belediye Başkan adayı Ecevit Kavak, 12 Şubat Kurtuluş Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, Maraş’ın kurtuluşunun tarihteki önemine değindi.

Kahramanmaraş halkının başlattığı bağımsızlık mücadelesinin tüm ülkeye yayıldığını ve işgal kuvvetlerinin yurttan atıldığını aktaran Kavak şöyle konuştu:

“Kahramanmaraş, kurtuluş mücadelesinde vatanını korumuş, bayrağına, namusuna uzanan eli birlik ve beraberlik içinde kırmıştır. Ayrıca Türkiye’nin her köşesinde milli mücadelenin fitilini ateşlemiştir.

Kurtuluşun akabinde şehrimize kahramanlık ünvanlıyla birlikte şeref madalyası verilmiştir. Ancak yakın tarihimize baktığımızda işgal kuvvetleri şehrin üzerinden elini çekmemiş, içimize fitne tohumları ekerek mezhep savaşı çıkartmak istemiştir.   Ama bu millet ülkesi için her türlüğü fedakârlığı yapmaya hazır olduğunu 15 Temmuzda ortaya koymuştur. Yeter ki; önünde Aslan beyler, Mıllış Nuriler çıksın. Atasını, tarihini unutmasın.

Bu duygularla milli mücadele kahramanlarımızı rahmetle yad eder, tüm Kahramanmaraşlıların kurtuluş bayramını tebrik ederim.”