SON DAKİKA

Afşin’de Covid-19 Kamu Spotunda Rol alanlara Ödül ve Teşekkür Belgesi!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de Kardiyoloji M.Çağrı Demir’e emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Aycan,3 Aralık Dünya Engelliler Gününde TBMM’de konuştu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

En Çok Kitap Okuyan Öğrenciye Bisiklet Hediyesi!

Bu haber 31 Ağustos 2019 - 8:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Barla Kitapevi’nin Al Götür Oku Getir Kütüphanesi’nde en çok kitap okuyan Elifsu Değirmenci’ye bisiklet hediye etti.

Barla Al Götür Oku Getir Kütüphanesi’nde Temmuz ve Ağustos aylarında en çok kitap okuyan Elifsu Değirmenci isimli çocuk, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz tarafından bisikletle ödüllendirildi.

Barla Al Götür Oku Getir Kütüphanesi sahibi Fatih Şahin, Elifsu Değirmenci’nin 2 ayda 64 kitap okuduğunu ve derslerinde başarılı olduğunu söyledi. Şahin, “Elifsu kızımızı, Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Gürbüz’ün bisikletle ödüllendirmesi bizleri çok mutlu etti. Bizler Al Götür Oku Getir Kütüphanesi olarak okuyan, düşünen ve paylaşan bir nesil arzuluyoruz. Gayemiz, gençlerimize ve çocuklarımıza kitap okuma sevgisini aşılamaktır. Sevginin dostluğun ve mükemmelliğin paylaşımı için 7’den 70’e herkesi kütüphanemize davet ediyoruz” dedi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise, kitap okumanın önemine değinerek, Türkiye’nin gerçek gücünün, çalışkan, ahlaklı, araştıran, ülkesine ve değerlerine sahip çıkan bir gençlik olduğuna işaret etti.

Başkan Gürbüz, “Elbistan Belediyesi olarak, gençlerimize ve toplumumuza okuma alışkanlığı kazandırma noktasındaki her çalışmanın yanındayız. Şehrimizin, ülkemizin istikbal davası için donanımlı gençlerin azim, heyecan ve iradesine ihtiyacımız var. Kitapların ayrı bir pencere olduğunu toplumumuzun her kesimine hissettirmemiz gerekiyor. Bizim gerçek gücümüz okuyan, çalışkan, ahlaklı, araştıran, ülkesine ve değerlerine sahip çıkan gençliktir. Bu doğrultuda da kendisine hedefler koyan ve küçük yaşında kitap okuma sevgisini kazanan Elifsu Değirmenci kızımızı tebrik ediyoruz. Kendisini, bisikletle ödüllendirdik. Bundan sonra da bu tür organizelerle çocuklarımızı ve gençlerimizi, kitap okumak için teşvik etmeye özen göstereceğiz” şeklinde konuştu.