SON DAKİKA

Başkan Gürbüz’den baca gazı arıtma sistemi açıklaması

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Caddeler Yenileniyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kahramanmaraş Valiliği Kısıtlamadan Muaf yerler ve kişileri açıkladı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Haber Merkezinde Gazilerimizi misafir ettik!

Bu haber 19 Eylül 2018 - 11:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Merkez Yayın Grubunda bugün Kıbrıs Gazilerimizi misafir ettik.Kore Gazisi Arif Ardıç’ı da evinde ziyaret ederek Gaziler Gününü kutladık.

Vatan Sevgisinin Sembolü olarak bildiğimiz Gazilerimizi hatırlamak,yad etmek ve onları bir gün bile olsa onurlandırmak adına 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Merkez Yayın Grubunda bugün Kıbrıs Gazilerimiz Veli Kabaağaç,Arif Seven ve Cengiz Özbolat’ı misafir ettik.

Aldaş Mahallesinden Veli Kabaağaç,Emirilyas Mahallesinden Arif Seven ve Soğucak Mahallesinden Cengiz Özbolat davetimizi kırmayarak icabet ettiler ve Haber Merkezimizi şereflendirdiler.

Bol bol o günleri dinledik.En çok da yeni neslin Gazilerin değer ve kıymetini bilmemesinden yakındılar.Gazi,Nurlanmış Asker demek aslında diyen Gazilerimiz senede bir gün de olsa bizleri hatırladığı için İdari amirlerimize teşekkür ediyoruz dediler.

Aslında Afşin’de Kıbrıs,Kore,Güneydoğu ve 15 Temmuz olmak üzere Çanakkale hariç toplamda 85 Gazimiz var.Bir çoğu hayatta değil.Törenlere katılanlarda bir elin parmak sayısını geçmez.

Bizler elimizden geldiğince sembolik olarak dahi olsa Gazilerimizi her yıl Haber Merkezimizde misafir etmeye çalışıyoruz.Bu örnek olmalı.Sadece Resmi kurumlar değil bir çok kurum ve kuruluşumuz,STK Temsilciliklerimiz ve esnaflarımız aslında senede bir kez de olsa onlara Vefa borcunu ödemeli diyen Afşin Haber Merkezi sahibi Halil Demir,Gazilerimizi anlamak Vatan’ın,Bayrağım,Özgürlüğün,Ezanın kıymetini anlamaktır.Bugün huzur içerisinde yaşıyorsak,al bayrağımızın altında nefes alıyorsak Gazilerimiz sayesindedir.Onları bir kez daha hayırla yed ediyoruz dedi.

KORE GAZİSİNİ EVİNDE ZİYARET ETTİK!

Afşin’de Kore Gazilerimizden sadece 3 tanesi hayatta.Bunlardan birisi Binboğa Mahallesinden Şükrü Türkmen,diğeri Karagöz Mahallesinden Ahmet Özdemir bir diğeri ise Alimpınar Mahallesinden Arif Ardıç.

Bizler de bugün 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Arif Ardıç amcamızın Beyceğiz Mahallesinde ki evinin kapısını çaldık.Ellerinden öptük ve Gaziler Gününü kutladık.

Bir de o günleri konuştuk.Kısa oldu ama yeni nesil için gerçekten kayda değer cümleler döküldü Arif Amcamızın dilinden.

Birlikte dinleyelim.