SON DAKİKA

Başkan Gürbüz’den baca gazı arıtma sistemi açıklaması

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Caddeler Yenileniyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kahramanmaraş Valiliği Kısıtlamadan Muaf yerler ve kişileri açıkladı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Hatice Ünsal,Afşin’de Türk Kadınının neler yapabileceğini gösterdi!

Bu haber 23 Şubat 2018 - 8:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aslında 20 yaşında Engelli bir çocuğu var.Eşini çok yakın bir zamanda kaybetmiş.Fakat ev atığı malzemelerden yaptığı birbirinden güzel dekorasyon ürünleriyle hayatın tüm meşakkatine rağmen Türk Kadının gücünü ortaya koyuyor ve Türk Kadınının neler başarabileceğini herkese gösteriyor.

İsmi Hatice Ünsal.Göksun’a bağlı Korkmaz mahallesinde ikamet ediyor.20 Yaşında Engelli bir oğlu var.Oğlu için 2 günde bir Afşin’de faaliyet gösteren Özel Özverili Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine gidip geliyor.

Hatice Hanım eşini de muzdarip olduğu bir hastalık sebebiyle çok yakın zamanda kaybedince hayatın tüm yğkünü üstlenmek durumunda kalmış.

3 sene önce Ev atığı malzemelerin Dekorasyon malzemelerine dönüştürülmesine ilişkin Televizyon ve İnternetten bilgiler alarak bu işe başlamış.Hatice hanım 3 sene içerisinde öyle profesyonel dekorasyon malzemeleri üretmeye başlamış ki gerçekten mağazalarda satılan ürünlere taş çıkartacak cinsten.

Kendisini oğlunun eğitim gördüğü Özel Özverili Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde ziyaret ettik.Hayat hikayesini dinledik.Yaptığı ürünleri satarak ev ekonomisine de katkı sağlamaya çalıştığını öğrendik.

Röportajımız esnasında İlkokul mezunu olan Hatice Ünsal hanımefendinin kurduğu cümleler öyle her kadının ağzından duyacağımız cümleler değildi.Özellikle de çocuğa bakmaktan,bulaşık yıkamaktan,ütü yapmaktan vakit bulamadıklarından şikayet eden kadınlar için istenirse Türk Kadını her şeyi başarır dedirten cümleler kurdu.

Hatice Ablamız bu ürünleri yapıp satmakla kalmamış etrafında gördüğü herkese öğretmeye çalışmış.Ev atığı malzemelerden yapılan bu dekorasyon malzemelerini görünce hem şaşıracaksınız hem de gerçekten Türk Kadını neleri başarabiliyor diyeceksiniz.

İşte Hatice Ünsal Ablamızın hayat hikayesi ve yaptığı el,emeği,göz nuru ürünler. (Bu arada Hatice ablamıza yaptığı ürünler için ulaşmak isteyenler 0 553 285 0317 numaralı hattan ulaşabilirler)