İkiz Avukat Kardeşler Afşin’de göreve başladı! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

İkiz Avukat Kardeşler Afşin’de göreve başladı!

Bu haber 14 Şubat 2018 - 16:50 'de eklendi.

Fotoğraflar:GÜLÇARE ÖZARSLAN

Afşin’de Ülkemizde ender görülen bir durum yaşandı.İkiz olarak dünyaya gelen Erdem ve Çiğdem Gündoğar kardeşler,beraber başladıkları okulda,bölümlerini de aynı seçerek doğdukları Memlekette Avukat olarak göreve başladılar.Görenlerin şaşkınlıkla karşıladığı ve geçtiğimiz günlerde göreve başlayan İkiz Kardeş Avukatlar AFŞİN HABER’in sorularını yanıtladı.

1993 yılında Afşin de doğdum.Ailemin Memuriyeti dolayısı ile çeşitli yerlerde eğitim hayatımıza devam ettik.Kıbrıs’ta Yakındoğu Üniversitesinde tam burslu olarak okudum diyen Avukat Erdem Gündoğar,

2015 yılında mezun oldum.Bir yıl boyunca Osmaniye de stajımı tamamlayıp daha sonrasın da Kahramanmaraş Barosuna kayıtlı olarak göreve başladım.yaklaşık bir bucuk aydır da Afşin’de avukatlık mesleğimi sürdürmeye devam ediyorum.Kardeşimle beraber çalışıyoruz dedi.

Aynı şekilde eğitim hayatımızı birlikte geçirdik İlkokul Ortaokul ve Lise Üniversitede de aynı okuldan mezun olduk.Bir buçuk aydır da kardeşimle beraber bu hukuk ofisimiz de çalışıyorum. Memleketimde olmaktan çok mutluyum diyen Avukat Çiğdem Gündoğar,

Bizim esas sıkıntımız sınava girerken birimizin ne yapacağı yönündeydi çünkü aynı puanları almak bizim için daha önemliydi. O yüzden sınava girdiğimiz esnada kendimizin  sınavı dışında kardeşimizin  sınavını  düşünmek zorunda kaldığımız için esas zorluğumuz o yönde oldu.Onun dışında puanlarımız hep birbirimize yakındı dedi.

Bu kadar yakın puanları almayı beklemiyorduk. Bizim zaten sınavlarımız aşağı yukarı aynıydı.ama bu sınav için bu kadar yakın puanlar almayı beklemiyorduk.Çok güzel tesadüf oldu diyen Avukat Erdem Gündoğar,Afşin’e gelmekteki amacımız memleketimize hizmet etmek.Bir siyasetçi gibi konuşmayı pek sevmem ama sonuçta herkes memleketine hizmet ederse,bizim gibi burada doğup başka yerlerde okusa dahi tekrar dönerse meslek hayatını burada devam ettirenler olursa Afşin veya diğer ilçeler veya Kahramanmaraş çok daha gelişir çok daha büyür.Bizim esas amacımızda buydu ve buraya geldiğimiz içinde çok memnunuz dedi.

Genç Avukatlarımıza işlerinde başarılar diliyoruz.