SON DAKİKA

Elbistan Belediyesi’nden yapılandırma uyarısı!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Afşin’de Ortopedi, Op.Dr.Orçin Bozkurt’a emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

ÖZTUNÇ : KAPADOKYA KANADALILARA MI PEŞKEŞ ÇEKİLECEK?

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Aycan; Karadeniz-Akdeniz Otoyolu için önerge verdi!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kavak’tan CHP Afşin ilçe yönetimine ziyaret!

Bu haber 15 Şubat 2019 - 6:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Afşin Belediye Başkan Adayı Ecevit Kavak ekibiyle beraber, seçim çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi Afşin İlçe Başkanı Mahsuni Cinpolat ve yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu.

BBP Afşin Belediye Başkan Adayı Kavak, seçim çalışmalarına hız vermeden devam ediyor. Bir taraftan ilçe esnafını ziyaret ederek destek isteyen Kavak, bir taraftan da resmi kurum ve kuruluşlarla beraber siyasi parti ilçe başkanlıklarına da nezaket ziyaretinde bulunuyor. En son CHP İlçe Başkanlığına ziyarette bulunan Başkan Adayı Kavak, BBP lideri rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun öğretisi olan Hoşgörü Siyasetini yaygınlaştırmak istediklerini söyledi.

Kahramanmaraş’ın şirin ilçesi Afşin’de Eshab-ı Kehf kültürüne de Hoşgörü Siyasetinin yakışacağını kaydeden Kavak, “Rahmetli liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinden hiç ayrılmadık. Onun öğretileri, siyasete kattığı hoşgörü bizim siyasi kimliğimizi oluşturdu. Biz de bu felsefeyle siyaset yapmaya devam ediyoruz. Bizim yaptığımız siyaset, insan odaklı. Biz kişiye, kişiliğe bakıyoruz. Bu kişi topluma faydalı mı değil mi? Biz buna bakıyoruz. Ve siyasette kırıcı olmaktan uzak duruyoruz. Üç günlük dünyada hiçbir makam kırılan gönülleri kazanmaya yetmez” dedi.

“SEÇİMLER KAVGA ARACI OLMAMALI!”

Siyasetin gelip geçici bir demokrasi aracı olduğunu ifade eden Afşin Belediye Başkan Adayı Ecevit Kavak, şunları söyledi: “Rahmetli liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu son konuşmasında ne diyordu? Gül, gül ki gül yüzünde binlerce güller açsın! Sevgiyle bakıyor; gül gibi görüyorsan sen bahtiyarsın! Seçimler bir kavga aracı olmamalı! Sel gider kumu kalır. Bu seçimler de gelip gidecek; ama siz komşu olarak, akraba olarak, hemşeri olarak yine birlikte yaşamaya devam edeceksiniz. Üslup; yüz yüze bakmaya engel olmamalı! Biz böyle bir liderin izinden gidiyoruz. Onun söylediklerini düstur edinip ona göre davranıyoruz. Bu kapsamda ilçemizdeki diğer siyasi partileri ziyaret ediyoruz. Ben bize zaman ayırdığı için CHP İlçe Başkanı Sayın Mahsuni Cinpolat’a ve yönetimine teşekkür ediyorum.”

CHP Afşin İlçe Başkanı Mahsuni Cinpolat ise ziyaretlerinden dolayı Başkan Adayı Ecevit Kavak ve ekibine teşekkür ederek şu değerlendirmelerde bulundu: “Afşin’de herkes birbirini tanır. Herkeste bir akrabalık bağı vardır. İlçemizde 4 aday yarışıyor. Ecevit Bey de bu adaylarımızdan birisi. Ben adaylarımıza çıkmış oldukları bu hizmet yarışında başarılar diliyor, Afşin için hayırlı olması temennisinde bulunuyorum. Ecevit Bey ve ekibine de nezaket ziyaretleri dolayısıyla ayrıca teşekkür ediyorum.”