KOLBASTI Değil KÜLBASTI! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

KOLBASTI Değil KÜLBASTI!

Bu haber 06 Aralık 2019 - 6:17 'de eklendi.

VETO Yiyen Termik Santralden Cevap Geldi

KOLBASTI Değil KÜLBASTI!..

                AK Parti ve MHP’li Milletvekillerinin EVET oyları ile kabul edilen Yasa Tasarısını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın VETO etmesinin ardından sadece 1 gün sonra Afşin-Elbistan A Termik Santralinden yine yağan külle cevap geldi: KÜLBASTI!..

                Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın termik santrallerin filtresiz olarak çalışmasını uzatan süreyi VETO etmesinin ardından Afşin-Elbistan A Termik Santrali yapacağını yapmaya devam etti. Protestoların gerçekleştiği, eylemlerin yapıldığı, halkın haklı isyanının ardından Erdoğan tarafından gelen VETO’ya teşekkürler yağarken, Afşin-Elbistan A Termik Santrali bölge halkına KOLBASTI niyetine KÜLBASTI ile karşılık verdi.

                Korkunç yaşam gerçeğinin göz ardı edildiği olayda memleket ve bölge yine sağanak kül ve zehir yağmurunun etkisi altında kaldı. Yerler, caddeler, araçlar ve hatta devletin bölgedeki resmi araçları bile kader değil ölüm yazısı ile kaplandı.

                Başlayan önemli ve yeni süreç acaba arzu edilen konuma gelecek mi? Yoksa yıllardır bölgeye yağan zehir, asit, kül yağmurları ile bölge insanı          “Beni köyümün zehir yağmurları ile gömün!” demeye devam mı edecek. Yıllardır olduğu gibi yine bekleye bekleye bekleye göreceğiz!..