SON DAKİKA

Ücretsiz spor akademi kursları başladı.

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, SPOR, YAŞAM

Büyükşehir’den Karla Etkin Mücadele.

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Yaylada Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı.

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Mahir Ünal’ın Talimatına Afşin Derneklerinden Jet Yanıt!

Bu haber 02 Ekim 2018 - 6:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

26-30 Eylül tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Kahramanmaraş Tanıtım Günleri etkinliğinin açılış töreninde konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal,”Bu etkinliği İstanbul ve İzmir’de de yapalım.Bunun için gerekli Potansiyel hazır” açıklamasına İstanbul’da faaliyet gösteren Gurbetçi Afşin Derneklerinden Işık hızında “Biz Hazırız” yanıtı geldi.

Afşin Haber Merkezine açıklamada bulunan Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği (AFŞİNDER) Başkanı Ahmet Ardıç,İstanbul’da yapılacak olan Kahramanmaraş Tanıtım Günlerinde Kültürümüzü ve değerlerimizi tanıtmak için hazırız,heyecanla bekliyoruz dedi.

Ardıç, yaptığı açıklamada,Resmi rakamlara göre 15 milyon insanın yaşadığı metropol şehir İstanbul da tarihi, kültürü, değerleri ve tatları ile Akdeniz’in incisi, üç bölgenin kesişim noktası olan Kahramanmaraş için tanıtım günleri yapılmasını burada yaşayan hemşeriler olarak Özlem’le bekliyorduk. İstanbul da faaliyet gösteren dernekler olarak katılım sağladığımız ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ankara Kahramanmaraş tanıtım günlerinin açılış toplantısında Ak parti genel Başkan Yardımcısı Sn. Mahir Ünal konuşmasında 2019 yılı için İstanbul da da tanıtım günlerinin yapılmasının müjdesini verdi.Bizlerde İstanbul’da gönüllü şehrinin tanıtımı için gayret eden sivil toplum kuruluşları temsilcileri olarak sayın genel Başkan yardımcımıza ve Ankara tanıtım günlerine emek ve katkı sunanlara teşekkür ediyor, Valiliğimizi, Büyükşehir Belediyemizi, İlçe Belediyelerimizi, Ticaret ve Esnaf Odalarımızı, Üniversitemizi, STK Temsilcilerimizi, basınımızı, sanatçı ve yöresel lezzet ustalarımızı sabırsızlıkla beklediğimizi bildiriyoruz dedi.

İstanbul’da AFŞİNDER,TATLIDER,KÜÇÜKTATLARDER,ARITAŞ MAHALLESİ DERNEĞİ,BÜĞET DERNEĞİ gibi aktif faaliyet gösteren Derneklerimiz bulunuyor.