SON DAKİKA

BBP Afşin İlçe Başkanlığına Atama yapıldı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Engelliler gününde engelleri aştılar!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Mahsuni Çinpolat; 12 Şubat Kurtuluş bayramını kutladı!

Bu haber 13 Şubat 2019 - 9:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afşin İlçe Başkanı Mahsuni Çinpolat, 12 Şubat Kurtuluş bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Günümüzde tarih şuurunun yaşatılması gerektiğini ifade eden Çinpolat, Kahramanmaraş halkının 12 Şubat Kurtuluş Bayramının tebrik ederek şunları söyledi;  

“Vatanı uğruna kendini hiçe saysan atalarımızın kahramanlık destanı, Maraş’ta namusa uzanan eli kırmıştır. Vatanın acısını yaşayan milletimiz, özgürlüğünü başkasının ayakları altına sermemiş ve düşmanı yenmiştir. Türk milletinin birleştiği nokta, din, ahlak ve namus kavramlarıdır. Tarih tekerrürden ibaret, geçmişle bugün arasında değişen bir şey yok. Bizi esas zaafa uğratan içimizdeki hainler. Onun için her zaman uyanık olmamız, fitneye pirim vermememiz gerekiyor.

Biz kendi ailemizden başlayarak din nedir? Vatan nedir? Bayrak nedir? Bunları çocuklarımıza öğretmeliyiz. Biz kendimizi düzeltmediğimiz müddetçe kurtuluşun adı sadece tarihte kalır.

Allah milletimize bir daha kurtuluş günü yaşatmasın. Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimize Allahtan rahmet diler, halkımızın kurtuluş bayramını kutlarız.”