SON DAKİKA

CHP Heyetinden Zeynep’in Ailesine Taziye Ziyareti!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Elbistan’da Belediye Vezneleri Hafta Sonu Emlak Vergisi Mesaisi Yapacak!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAZAR

Sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Büyükşehir’den “Böcek İstilası” Açıklaması!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Sefer Aycan 2 Önemli konuyu Meclis Gündemine taşıdı!

Bu haber 11 Ekim 2019 - 5:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, TBMM’de söz alarak hem Çocuk İstismarına yönelik hem de atama bekleyen Sağlık Personellerini gündeme getirdi.

Aycan”,Çocuk İstismarına yönelik konuşmasında şu ifadeleri kullandı;
Sayın Başkan, çocuk istismarı her geçen yıl artmaktadır. 2018 yılında bakanlığın açıklamasına göre, 21 bin çocuğumuz ailesi tarafından istismar edildikten sonra bakanlık tarafından ilk kabulü yapılan yılda 4.500 civarında çocuğun koruma altına alındığı belirtilmektedir. Bu durum, aile yapımızda anne baba ve çocuk arasında sorun olduğunu göstermektedir. Çocuğun yeri kendi anası ve babasıyla sıcak aile ortamıdır fakat kendi anası babası çocuğu istismar ediyorsa devlet koruma altına alması gerekir. Çocuk istismarını önlemeli, çocuk haklarına tüm kişi ve kurumların saygı duyması gereklidir.”

Aycan, Ayrıca sağlık personeli Sağlık Bakanlığından atama ilanı beklemektir. Lise mezunu gençlerimiz de bu ülkenin insanıdır. Sağlık personeli dağılımı dikkate alınarak dengeli bir şekilde belirtilmeli ve bir an önce ilan edilmelidir dedi.