SON DAKİKA

Afşin’de Gurbetçi Derneğinden Dev Türk Bayrağı!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

Kahramanmaraş Doğasını Sporla keşfedin!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, MANŞETLER, YAŞAM

Sefer Aycan,Aileyi Meclise taşıdı!

Bu haber 14 Aralık 2019 - 6:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr.Sefer Aycan,Toplumumuzun temel taşı Aile Yapısını ve Aileyi bekleyen tehlikeleri TBMM’de gündeme taşıdı.

Aycan, yaptığı konuşmada şunları söyledi;

” Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz almış bulunuyorum.
    Değerli milletvekilleri, Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz aileyi çok önemli, kutsal bir varlık olarak görüyoruz. Aile, toplumumuzun temelidir. Aile, geleceğimizdir. Fakat aile yapımızda, örnek olan aile yapımızda son zamanlarda sıkıntılar yaşanmaktadır. Son yıllarda boşanma sayıları hızlı bir şekilde artmaktadır. 2018 yılında boşanma sayısı yüzde 10,9 artarak 142 bin boşanma gerçekleşmiştir. Bu, bir yıl içerisinde olan evliliklerin üçte 1’inin boşanmayla sonlandığını göstermektedir. Her boşanma yeni bir sorun demektir, yeni bir çatışma, yeni bir kavga demektir. Boşanma sonrasında ortaya çıkan hukuki sorunlar, nafaka meselesi, çocuk velayeti gibi sorunlar önemli sorunlardır, toplumsal sorunlardır. Bu sorunlara kayıtsız kalamayız. Özellikle, ailede çocuk varsa, boşanmış ailenin, parçalanmış ailenin en çok zarar gören kişisi çocuklardır. Boşanmış ailelerin çocukları psikososyal sorunların en fazla görüldüğü çocuklardır. Onun için, buna müdahale etmek lazım, buna kayıtsız kalamayız. Sokaktaki kavganın sebebi genellikle boşanmadır.
    Kadına yönelik şiddetin temelinde boşanma vardır. Özellikle, bir yıl içerisinde yurdumuzda bin civarında kadın cinayeti işlendi. Bu kadın cinayetlerinin yüzde 50’si eş veya eski eşler tarafından işlenmektedir.”