SON DAKİKA

“Zeytin Ağacı Tiyatro Oyunu ve Kardeşlik Durakları Konseri” düzenlenecek.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, MANŞETLER, YAŞAM

Sefer Aycan,”İnternet ve Cep Telefonu çekmemesi vatandaşları perişan ediyor”

Bu haber 19 Eylül 2020 - 5:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Kahramanmaraş’ta cep telefonu, internet ağı eksikliği ve eksikliğin giderilmesiyle İle İlgili Türkiye Büyük Millet Meclisine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının cevaplandırması istemiyle Soru Önergesi verdi.

Konuya ilişkin verilen bilgi de, Ülkemiz’ de cep telefonu ve internet iletişimi bilindiği gibi üç şirket tarafından sağlamaktadır. Vatandaşlarımız cep telefonu ve interneti çok yaygın kullanmaktadır. Özellikle COVID-19 pandemisi döneminde derslerin internet ortamında yapılması internet ihtiyacını daha da artırmıştır. Bu nedenle iletişimle ilgili talepler artmıştır. Ancak Kahramanmaraş’ta bir çok noktada Cep Telefonu ve İnternet çekmemektedir. Bu da vatandaşların mağduriyetine neden olmaktadır denildi.

İşte o soru önergesi;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki soruların aracılığınızla Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU tarafından yazılı olarak cevaplanmasını; Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 96. Maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim. 08/09/2020

Prof. Dr. Sefer AYCAN

Kahramanmaraş Milletvekili

 *

 

Ülkemiz’ de cep telefonu ve internet iletişimi bilindiği gibi üç şirket tarafından sağlamaktadır. Vatandaşlarımız cep telefonu ve interneti çok yaygın kullanmaktadır. Özellikle COVID-19 pandemisi döneminde derslerin internet ortamında yapılması internet ihtiyacını daha da artırmıştır. Bu nedenle iletişimle ilgili talepler artmıştır.

Bu kapsamda;

  1. Kahramanmaraş’ta cep telefonu,  internet ağı eksikliği ve eksikliğin giderilmesiyle ilgili talep artmıştır. Vatandaş cep telefonu ve interneti kullanamadıklarını, bu konudaki taleplerinin karşılanmadığını belirtmektedir. Kahramanmaraş’ ın ağ sağlayıcıların donanımı konusundaki durumu nedir?

  1. Yerleşim yerlerinin mevcut internet ağ sağlayıcısı buradaki kullanıcı potansiyelini karşılayabilmekte midir? 

  1. Mevcut ağın daha hızlı ve erişebilirliğini artırmak için herhangi bir çalışma planlamakta mısınız?
  2. Ağ sağlayıcı şirketlerin vatandaşın taleplerini karşılaması hususunda sorumlulukları nelerdir? Bu konuda denetimi nasıl yapılmaktadır? Herhangi bir yaptırım yapmayı planlıyor musunuz?