Şeref Ertekin, “Biz Pazar Yerini Vatandaşın ayağına getireceğiz” « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Çözüm Bilgisayar, kurduğu sistemle en üst düzeyde Güvenlik sağlıyor.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, TEKNOLOJİ, YAŞAM

Başkan Görgel: “15 Temmuz, Aziz Milletimizin Zaferidir”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Şeref Ertekin, “Biz Pazar Yerini Vatandaşın ayağına getireceğiz”

Bu haber 31 Ocak 2019 - 14:01 'de eklendi.

Saadet Partisi Afşin Belediye Başkan Adayı Şeref Ertekin,dün seçim çalışmaları kapsamında Afşin Kapalı Semt Pazarını ziyaret etti.

Pazar yerinde satış yapan Pazarcı esnafını tek tek ziyaret eden Saadet Partisi Afşin Belediye Başkan Adayı Şeref Ertekin,Pazar esnafını dinledikten sonra AFŞİN HABER’e yaptığı açıklamada, Biz göreve geldiğimizde Terminal binasını Şehrin dışına Pazar yerini de Şehrin içerisine alacağız. Pazar’ı vatandaşın ayağına getirerek vatandaşın AVM’lerden sebze meyve almak zorunda kalmamasını sağlayacağız dedi.

Pazar esnafının büyük ilgisi ile karşılaşan Saadet Partisi Afşin Belediye Başkan Adayı Şeref Ertekin,Soğuk havaya rağmen ekmek peşinde koşan Pazar esnafının yüzünün gülmediğini ve esnafın bir çok nedenden dolayı mutsuz olduğunu dile getirdi.

Saadet Partisi Afşin Belediye Başkan Adayı Şeref Ertekin’i karşısında gören vatandaşlar Pazar fiyatlarının el yaktığından ve hayat pahalılığından bahsederek bir an önce vatandaşın yükünün hafifletilmesi gerektiğini belirttiler.

Pazar yeri ziyaretinin ardından AFŞİN HABER’e açıklamada bulunan Saadet Partisi Afşin Belediye Başkan Adayı Şeref Ertekin şunları söyledi.

“Değerli pazar esnafı Afşin de şimdi bir ilk yaşandı. Türkiye’de ve Dünyada belki örneği olmayan bir  ilki gerçekleştirdik. Pazaryeri şehrin dışına taşındı, Terminal ise İlçe merkezine taşındı.Bu Türkiye’de ve dünyada belki ilktir.Pazar yerinin şehir merkezinin dışına taşınmasıyla birlikte pazar esnafının hem satışı düştü hem pazara gelen müşterin gelmesi ve alışveriş yapması zorlaştı. İşte buna çare inşallah 31 Mart’ta yerel seçimde Şeref Ertekin’le olacaktır. Bizler 1 Nisan da belediye başkanı olduğumuzda Pazaryeri ile terminalin yerini değiştireceğiz, böylece Pazaryeri merkeze alınmış terminal ise şehir dışına çıkmış olacaktır.”

“PAZAR YERİNİN DIŞARI ÇIKMASI KAPİTALİST SERMAYEYE YARADI”

Pazar yerinin dışarı çıkmasında kimler istifade etti biliyor musunuz? Kapitalist sermayeler kar etti. BİM,ŞOK, A 101 gibi Kapitalist sermayeler bugün pazar günleri ve Çarşamba günleri meyve ve sebze de indirim yaparak o pazar esnafının müşterisini çaldılar. İnşallah biz 1 nisanda geldiğimizde Bu kapitalist sermayenin A101, ŞOK,BİM gibi ruhsatı olmadığı halde sebze-meyve satan bu marketlerin sebze-meyve satmasına engel olacağız. Onları bugünlerde pazar esnafının satışını düşürmesine engel olacağız inşallah”