Sığınır; “Temiz Hava için herkesi Ali Öztunç’a destek olamaya bekliyoruz” « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Sığınır; “Temiz Hava için herkesi Ali Öztunç’a destek olamaya bekliyoruz”

Bu haber 23 Ekim 2020 - 6:43 'de eklendi.

 Afşin-Elbistan Termik Santrallerinin bölgede Hava kirliliğine sebep olması nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un Santral önünde yapacağını duyurduğu Basın açıklaması Güvenlik gerekçesiyle Elbistan CHP binası önüne alındı.

AFŞİN HABER’e açıklama yapan CHP Afşin İlçe Başkanı Hüseyin Sığınır,Afşin ve Elbistanlıları Temiz bir gelecek için Milletvekilimize destek olmaya Elbistan’da gerçekleştirilecek olan Basın açıklamasına davet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ise konuya ilişkin dün Sosyal Medya hesabından bir açıklama yaptı.

Öztunç, açıklamasında şunları söyledi;

“Değerli Afşinli Elbistanlı hemşerilerim;
A Termik Santralindeki bu görüntü hem memleketimize yakışmıyor hem de böylesine bir zehirlenmeyi Haketmiyoruz. Santralin filtre ile çalışması için uzun zamandır mücadele veriyoruz. 23 Ekim cuma günü konuya ilişkin açıklama yapacağımı duyurmuştum. Benim ve Afşin Elbistan halkının temiz hava isteği üzerine Çelikler Holding hemen harekete geçti. Önce Ankara’dan ajanslar arandı ardından santraldeki bazı işçiler arasında whatsupp grupları oluşturuldu. Bu gruplardan benimle ilgili sosyal medyada yazılar yazılması istendi. Amacımın işçi kardeşlerimizi işsiz bırakmak olmadığını herkes bilir. Kaldı ki A ya da B santralde işçilerimiz ne zaman sorun yaşasa bana ulaşmıştır ve bende onlara hep elimden geldiğince destek olmuşumdur. Sermaye ya da enerji düşmanlığımız da yok. Tek isteğimiz santral filtre ile çalışsın. Çünkü milletimiz temiz havada yaşamayı hakkediyor. Elbistanlı Afşinli hemşerilerim başka şehirlerdeki gibi temiz bir havada nefes alsınlar.
İşçi kazansın sermaye kazansın ama santralde de filtre olsun. Filtre takılana kadar iki baca çalışacak dendiği halde üçüncü baca çalıştırılmasın.( Bakanlık bu durumu tespit etti ve ceza da yazdı) Amacımız temiz hava temiz Afşin temiz Elbistan. Memleketini seven ve memleket aşkı İle çalışan bir milletvekili olarak 23 Ekim günü saat 15.00’te açıklamamı Elbistan’da ilçe başkanlığımız önündeki caddede yapacağım. Çok sayıda hemşerim , siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile yapacağımız açıklamaya sizleri de bekliyorum. Bir kez daha söylüyorum , santralde işçilerimiz çalışmalı, enerji üretilmeli ama bu filtreli santralde olmalı. Bu Santrale filtreleri taktırmak hepimizin görevidir. Çünkü hepimiz insanız.”
Öztunç’un Basın açıklaması bugün saat 15:00 de Elbistan CHP Binası önünde gerçekleştirilecek.