SON DAKİKA

BBP Afşin İlçe Başkanlığına Atama yapıldı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Engelliler gününde engelleri aştılar!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Tekirdağ heyeti Çerkezköy’e Santral Yapılmasın diye Afşin’e geldi!

Bu haber 21 Şubat 2018 - 7:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Batı Marmara Gazeteciler Derneği ev sahipliğinde Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı,Büyük Birlik Partisi,İYİ Parti.MHP Temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve gazetecilerin bulunduğu heyet dün termik santrallerin çevreye olan zararlarını incelemek üzere Afşin’e bağlı Çoğulhan mahallesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ile Kapaklı İlçeleri arasına kurulacak olan Termik Santrallere farklı bir pencereden bakan yaklaşık 40 kişilik heyet,döndüklerinde Termik Santrallerin bölgeye vereceği zararları anlatmak üzere İlçemiz Afşin’e bağlı Çoğulhan Mahallesine geldiler.

Tekirdağ’dan hava yolu ile Kahramanmaraş’a oradan da karayolu ile İlçemiz Afşin’e gelen heyeti Büyük Birlik Partisi Afşin İlçe Başkanı Ecevit Kavak,İYİ Parti Afşin İlçe Başkanı Adem Yıldız ve Saadet Partisi Afşin İlçe Başkanı Yusuf Doğan karşıladı.

Sabah kahvaltısının ardından Termik Santraller Bölgesine geçen aralarında Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı,Büyük Birlik Partisi,İYİ Parti.MHP Temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve gazetecilerin bulunduğu heyet Çoğulhan mahallesi girişinde vatandaşların Termik Santraller hakkında görüşlerini dinlediler.

Burada AFŞİN HABER’e önemli açıklamalarda yapıldı.

İşte Tekirdağ’dan gelen heyetin AFŞİN HABER’e yaptığı ziyaretle ilgili değerlendirmeleri;

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay;

“İnşallah bu gidişe dur diyeceğiz. Vatandaşa rağmen termik santralin Çerkezköy’de ve Kapaklı’da yapılacağını düşünmüyorum” ifadelerini kullandı. Yaklaşık 2 hafta önce ÇED halkı bilgilendirme toplantısı Çerkezköy’de yapıldı. Ancak çeşitli gerekçelerle biraz da engellenerek, kapılar kapatılmaya çalışılarak, basın içeri alınmayarak engellenmeye çalıştı. Bilgilendirme toplantısı bir bilgilendirmeme toplantısına dönüştü. Bilgilendirme niyetiyle gelip gelmedikleri de yanlarından getirdikleri maktu sonuç raporlarından da belliydi. Amaç zaten bilgilendirmek değildi. Toplantı yapıldı, halk bilgilenmek istemedi diye bir rapor tuttular. Biz de hukuki olarak Çerkezköy Belediyesi olarak da vatandaşlar olarak da ÇED raporunun hukuki sürecini takip etmekteyiz ve itirazlarımıza da başladık” 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı,

“ Kapaklı ve Çerkezköy’de yapılması planlanan termik santralden bir önce vazgeçin. Biz yenilenebilir enerjiden yanayız. Ayrıca rüzgar gülü ve güneş enerjisinden yanayız. Elde edeceğimiz enerjini, yenilenebilir enerji ile 1’e 3 olacak. Yeni teknolojiden yanayız” 

BBP Çerkezköy İlçe Başkanı Murat Yürük;

ALPEREN Ocakları Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Macit;

Kapaklı İYİ Parti ilçe Başkanı Yusuf Çetin;

“ Biz enerji üretimine karşı değiliz. Alternatif enerji kaynakları var. Bunlar da kullanılabilir. İlla termik santral yapılması zorunlu mudur, bu bir soru işaretidir. Daha temiz enerji üretim alanları olabilir. Güneş panelleri ile üretilen enerji santralleri olabilir. Bu tür alternatif enerji kaynakları kullanılabilir. Biz de termik santrali yerinde görmek için geldik. Canlı olarak yaşayalım, buradaki insanlarla görüşelim istedik” 

Çerkezköy İYİ Parti İlçe Başkanı Muhammet Cemalettin Türlin;

MHP’li Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Hasan Sakallı;

Büyük Birlik Partisi Afşin İlçe Başkanı Ecevit Kavak;

İYİ Parti Afşin İlçe Başkanı Adem Yıldız;

İYİ Parti Afşin İlçe Başkanı Adem Yıldız;Çoğulhan halkı üzerinde yapılan araştırmada Kanser vakalarının %80 oranında arttığını gördüklerini söyledi;

Çoğulhan Mahallesi Muhtarı Güngör Şahin,Tekirdağ’dan gelen Belediye Başkanlarının sorularını yanıtladı;

Tekirdağ’dan Afşin’e gelen heyet;

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, Büyük Birlik Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Murat Yürük, İYİ Parti Cemalettin Turlin, Kapaklı İYİ Parti Yusuf Çetin, MHP’li Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Hasan Sakallı, CHP Gençlik Kolları Başkanı Uğur Can Avcılar, Çerkezköy Alperen Ocakları Başkanı Ahmet Macit, Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Tahsin Akgün, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası temsilcisi Sinan Sifil, Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Arat, Çerkezköy Kent Konseyi Temsilcisi Hülya Dediğidoğru, Çerkezköy’e Gönül Verenler Derneği Temsilcisi Gülnur Kocaçınar, Çerkezköy Belediyesi çevre mühendisleri ve avukatları, Kızılpınar Mahalle Muhtarı Ahmet Milli, Veliköy Mahalle Muhtarı Ersan Albayrak, Yıldırım Beyazıt Mahalle Muhtarı İrfan Akem yer alıyor. Bölgede mesleğini icra eden gazeteciler Ali Tamer Avcılar, Şaban Kardeş, Talip Öztürk, Adem Çil, Gülgün Keçeci, Ercan Kılıçlı, Hilal Çarıkçı ve Abdulkadir Kıldize