SON DAKİKA

Afşin’de Gurbetçi Derneğinden Dev Türk Bayrağı!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

Kahramanmaraş Doğasını Sporla keşfedin!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, MANŞETLER, YAŞAM

Tekir’de Şairlerin de bir Çınarı oldu!

Bu haber 19 Kasım 2019 - 8:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kahramanmaraşlı Şairler Tekir Mahallesinden Zekeriya Çaka’nın davetine icabet ederek bir buluşma gerçekleştirdiler.Tekir’de Şairler için bir de Şairler Çınarı sahiplenildi. Geçtiğimiz Pazar günü yapılan buluşma da Nuri, Ferhat, Faruk, M. Arslan, Hidayet ÇAKA ve Efendi TERLİK ev sahipliğiyle güzel bir şiir dinletisi oldu.

Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal YILMAZ, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Seydihan KÜÇÜKDAĞLI,Büyükşehir Kültür Daire Başkanı Duran DOĞAN ve çok sayıda Şairler,Yazarlar katıldı.

Tabi Program Şair ve Yazarlara özel olunca  Ali Avgın,Oğuz Karakoç,H.Ali Özturan,Yalçın Yücel,Metin Acıpayam,Lütfü Bilir,Ali İhsan kekeç,Ahmet İhsan,Abdulhakim Eren,Tayyib Atmaca,Yasin Mortaş,Mehmet Gören,Tahir Görenli,Akın Ozan,Bilal Sandal,Yunus Torun,Akif Çaka,Serdar Yakar,Hüseyin Sorkun,Salman Kapanoğlu,Hanifi Yılmaz programa katılarak renk kattı.

Programda Tekir Yaylası buluşmaları hep aynı Çınar’ın altında yapılınca Çınar’a Şairler Çınarı adı verildi.Şairler Program da hem şiirlerini seslendirdiler hem de Şairler Çınarı’na isimlik taktılar.