Afşin’de Çocuk Oyunları Projesi büyük ilgi gördü! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Başkan Gürbüz, “Saraykent Fiberkent oluyor”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, TEKNOLOJİ

Afşin’de Çocuk Oyunları Projesi büyük ilgi gördü!

Bu haber 14 Haziran 2021 - 5:55 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Çobanbeyli Cumhuriyet İlkokulunun da dahil olduğu Kahramanmaraş Çocuk Oyunları projesi büyük ilgi gördü.

Çocukları ekran karşısından uzaklaştırarak unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarımızla tanıştırmayı amaçlayan projeye Kahramanmaraş genelinden 9 Okul katıldı. Bu Okullardan bir tanesi de Afşin Çobanbeyli Cumhuriyet İlkokulu oldu.

Afşin Haber Merkezine konuşan Proje Koordinatörlerinden Turan Turan, Oyun, çocuğun işidir. Çocuk, kendini oyunla keşfeder ve hayatı oyunla öğrenir. Oyun çocukların eğitiminde önemli bir yere sahiptir. Oyun aynı zamanda var olduğu toplumun kültürünü yansıtan bir aynadır dedi.

Oyun ve kültürel aktarımın eğitimde en temel unsurlar olduğunu düşünen öğretmenler olarak bu projedeki amacımız Kahramanmaraş ‘ta unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları öğrencilerimize öğreterek onlara nitelikli bir eğitim vermek ve kültürel mirasımızın gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamaktır diyen Proje Koordinatörlerinden Turan Turan, Proje arkadaşlarımızla geleneksel oyunlarımızı tanıtmak için proje arkadaşlarım ile ”KAHRAMANMARAŞ ÇOCUK OYUNLARI ” projesini başlattık. Ve uygulamalarımızla çocukların yeniden sokaklarda oyun oynamasına,sokaklarında cıvıl cıvıl yeniden çocuk sesleriyle dolmasına vesile olduk dedi.

Öğrenciler projede e_Twinning üzerinden öğrendikleri oyunları sokaklarda uyguladılar.