Afşin’de “Gerçek Sınavı Yakala” Deneme Sınavı yapıldı. « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Çözüm Bilgisayar, kurduğu sistemle en üst düzeyde Güvenlik sağlıyor.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, TEKNOLOJİ, YAŞAM

Başkan Görgel: “15 Temmuz, Aziz Milletimizin Zaferidir”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de “Gerçek Sınavı Yakala” Deneme Sınavı yapıldı.

Bu haber 28 Aralık 2022 - 8:17 'de eklendi.

Afşin Kaymakamlığı,Afşin Belediyesi ve Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Hayalimde Eğitim Var” projesi üçüncü yılına girdi. Proje kapsamında ki uygulamalardan birisi olan “Gerçek Sınavı Yakala” projesi de Okullarda devam ediyor.

“Gerçek Sınavı Yakala” projesi kapsamında İlçe genelinde gerçekleştirilen Sınavın startı Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesinde verildi. Sınavın startını ise Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba verdi.

Sınav öncesi Afşin Haber Merkezine konuşan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Adına Tüm İlçe genelinde Üniversiteye hazırlık deneme sınavı dediğimiz projemizin startını veriyoruz. Aslında bu tür uygulamaları yıllardan beri yapıyoruz ama 2021 yılından itibaren bir proje kapsamında ve düzenli olarak yapmaya başladık. Milli Eğitim camiasına ben işbirlikleri için çok teşekkür ediyorum. Burada amacımız Afşin’den Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere diğer öğrencilere göre yarışa bir adım önce başlamalarını sağlamak. Öğrencilerimiz şu anda kendilerinin hangi seviyede olduklarını,durumlarını,görebilecekler,ölçebilecekler. Ona göre çalışmalarını yönlendirecekler dedi. Başkan Güven konuşmasında şunları söyledi;

Daha sonra bir açıklama yapan Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba,”Hayalimde Eğitim Var” projesinin bir çok ayağından bir tanesi olan “Gerçek Sınavı Yakala” projesinde Özel ve ya Resmi okul ayrımı yapmaksızın 12. sınıf öğrencileri için değerlendirme sınavları yapıyoruz. Bugün yaklaşık 1.300 Öğrencinin katıldığı bir sınav olacak. Öğrenciler İlçe genelinde ve okullarında hangi durumda olduklarını görecekler dedi. Kaba şunları söyledi;

Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi Müdürü Güllü Dağlı Cırık’da projeyi hazırlayan kurumlara teşekkür ederek okullarında start için Belediye Başkanımızı ve Milli Eğitim Müdürümüzü ağırlıyor olmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından sınav için start verildi.