Afşin’in Tecrübeli ismi Karaoğlan Kolejinde göreve başladı. | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Afşin’de Güvek Yaylasında Kabile Buluşması yapıldı.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

Afşin’in Tecrübeli ismi Karaoğlan Kolejinde göreve başladı.

Bu haber 25 Temmuz 2022 - 5:41 'de eklendi.

Afşin’in yetiştirdiği tecrübeli eğitimcilerden Mehmet Karabulut Karaoğlan Kolejinde göreve başladı.

Afşin’de ve Elbistan’da görev yaptığı süre boyunca binlerce öğrencinin başarısında emekleri olan Karabulut, 2022-2023 Eğitim Öğretim döneminde Karaoğlan Kolejinde görev yapacak.

Hem Devlet kurumların da hem de Özel Okullarda görev yapan Karaoğlan Koleji Ortaokulu Müdürü Mehmet Karabulut AFŞİN HABER’e yaptığı açıklamada, amacım başta Karaoğlan Eğitim Kurumları olmak üzere ilçemiz genelindeki eğitim öğretime katkıda bulunmaktır. Karaoğlan Koleji olarak ilçemizi eğitim merkezi haline getirmektir. 2022- 2023 eğitim öğretim yılında eğitim alacak tüm öğrencilere yürekten başarılar diliyorum. Milletleri birbirine hakim kılan en önemli faktör eğitim ve öğretim faktörüdür dedi.

Mehmet Karabulut Kimdir?

1956 yılında Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokul tatilini Afşin’de yaptı. 1971 yılında Kahramanmaraş Öğretmen Okulu sınavlarına kazandı. 1975 yılında mezun oldu. Aynı yıl göreve başladı. Sırasıyla Afşin Kargabükü (Anzorey), Dağlıca, Armutalan ve Türksevin köylerinde öğretmen ve idareci olarak görev yaptı. 1985 yılında Cumhuriyet Ortaokulunda müdür olarak göreve başladı. 2003 yılında 42 yaşında emekli oldu. 17 sene Elbistan özel öğretim kurumlarında idareci olarak görev yaptı.

Çalıştığı Kurumlar; Özel İlkem Koleji, Altın Küre okulları ve Final Eğitim Kurumları.

Ayrıca 2 yıl Elbistan Dershaneler Birliği başkanlığı yaptı. Çalıştığı her kurumda kendisini eğitim öğretime adayarak binlerce öğrencinin geleceğe hazırlanmasına büyük katkıları oldu.

2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren Afşin Karaoğlan Kolejinde Ortaokul müdürü olarak görev yapacak.