SON DAKİKA

ÖZTUNÇ : KAPADOKYA KANADALILARA MI PEŞKEŞ ÇEKİLECEK?

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Aycan; Karadeniz-Akdeniz Otoyolu için önerge verdi!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de KBB Uzmanı göreve başladı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de ATM’ye Benzinli Saldırı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, YAŞAM

AYCAN;”ÖĞRENCİLER KREDİLERİNİ ÖDEYEMİYOR”

Bu haber 22 Ekim 2020 - 5:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr. Sefer Aycan, Öğrenciler Covid-19 nedeniyle Yüksek Öğrenim Kredilerini ödeyememektedir diyerek işleyen faizlerin sıfırlanmasını ve öğrencilere yardımcı olunmasını istedi.

İşte Aycan’ın konuya ilişkin TBMM’de  bir dakikalık konuşması;

“Sayın Başkan, Covid-19 gençleri de etkilemiştir. Okulunu bitiren gençler çalışmaya başlayamamışlardır. Bu nedenle, kullandıkları yükseköğrenim kredilerinin taksitlerini ödeyememektedirler fakat gecikme faizi işlemektedir. Bu dönemde gençlerin yükünü azaltmak, en azından faiz yükünü kaldırmak, birikmiş faizleri silmek ve faiz işletmemek uygun olacaktır. Gençler bunu beklemektedir.”

Aycan,ayrıca Öğrenci Affına ilişkin de bir konuşma yaptı.

İşte o konuşma;

 

“Covid-19 gençlerin eğitimini de etkilemiştir. Çalışmalarını, tezlerini dönem içinde tamamlayamamışlardır. Bu dönemde eğitimlerini tamamlayamayan veya daha önce terör dışı nedenlerle eğitimlerini tamamlayamayan yükseköğrenim gençliğine bir fırsat verilmesi, okullarına dönmeleri ve eğitimlerini tamamlamaları uygun olacaktır. Gençler bu fırsatı beklemektedir.Saygılarımla teşekkür ediyorum. “