KSÜ’de Öğretmen Adayının Kariyer Yolculuğu konulu panel düzenlendi. | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

EXPO 2023 ile genç yetenekler keşfedilecek, dünyaya açılacak.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

“Spor ve Sporcunun Yanındayız”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, SPOR, YAŞAM

KSÜ’de Öğretmen Adayının Kariyer Yolculuğu konulu panel düzenlendi.

Bu haber 18 Mayıs 2022 - 7:09 'de eklendi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi tarafından Öğretmen Adayının Kariyer Yolculuğu konulu panel düzenlendi.

KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Kahverengi Salonda gerçekleştirilen ve geleceğin öğretmenlerini, öğretmenlik mesleğinin farklı alanlarında deneyimli isimlerle buluşturan panelin açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı.

Öğrenme ve öğretme sürecinin hayatın her alanında var olan bir süreç olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, insanı içinde yaşadığı dünyayla uyumlu bir birey olarak yetiştiren, verdiği emekle insanın içindeki cevheri ortaya çıkaran öğretmenlerin kutsal bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.

Geleceğin öğretmen adayları olarak bu kutsal mesleğe gönüllü olan Eğitim Fakültesi öğrencilerini kutlayan ve kariyer süreçlerinde muvaffakiyetler dileyen Rektör Can, KSÜ olarak Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) öğretmen yetiştirme müfredatına ek olarak, yine YÖK’ten alınan izinler doğrultusunda yeni öğrenme ve uygulama süreçlerini de içeren bir öğretmen yetiştirme metodunu başarıyla uyguladıklarını belirtti.

Öğretmenlik mesleğinde verimli staj ve uygulamalı eğitim süreçlerinin önemine vurgu yapan Rektör Can, genç öğretmen adaylarına üniversitede geçirdikleri süreyi daha verimli geçirmeleri, üniversitenin sunduğu imkânlardan etkin şekilde yararlanmaları tavsiyelerinde bulundu.

Gerek KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanlığını yürüttüğü süreçte gerekse Rektörlük görevi boyunca üniversitenin bütün birimlerinde olduğu gibi Eğitim Fakültesinin gelişimi noktasında da önemli adımlar attıklarını hatırlatan Rektör Can, bugün KSÜ Eğitim Fakültesinde 8 aktif öğretmenlik programının bulunduğuna ve akademik kadronun nitelikli atamalarla güçlendirildiğine dikkat çekti.

Meslek yaşamına 40 yıl önce bir köy okulunda öğretmen olarak başladığını ve ilk günkü heyecanını sınıfa girdiğinde hala hissettiğini dile getiren Rektör Can, öğretmenlik mesleğine adım atacak Eğitim Fakültesi öğrencilerine heyecanlarını her zaman diri tutmaları ve hayat boyu öğrenme ve öğretme süreçlerinin içerisinde aktif olarak rol almaları tavsiyelerinde bulunarak konuşmasını tamamladı.

Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın açılış konuşmalarının ardından Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Tekbıyık’ın yürütücülüğündeki panel oturumuna geçildi.

Panel kapsamında Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Âdem Öztürk ‘Bir Meslek Olarak Öğretmenlik ve Öğretmenlik Meslek Kanunu’, KPSS Türkiye 32.’si KSÜ Eğitim Fakültesi Mezunu Fatih Akoğlu ‘KPSS Hazırlık Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler’, KSÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Arş. Gör. Büşra Akyüz ‘Lisansüstü Eğitim ve Kariyer Fırsatları’, KSÜ Eğitim Fakültesi Mezunu Beyza Koleji Sınıf Öğretmeni Meryem Yemişen ‘Özel Okulda Öğretmen Olmak: Beklentiler ve Fırsatlar’ başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Panel, katılımcılar tarafından yöneltilen soruların panelistler tarafından cevaplandırılmasının ardından son buldu.

www.upscalerolex.to/ fuses About 18 specialized qualities of irritating scrutinize .