Siyer-i Nebi Sınavı Afşin’de de yapıldı. | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

EXPO 2023 ile genç yetenekler keşfedilecek, dünyaya açılacak.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

“Spor ve Sporcunun Yanındayız”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, SPOR, YAŞAM

Siyer-i Nebi Sınavı Afşin’de de yapıldı.

Bu haber 13 Haziran 2022 - 5:45 'de eklendi.

AGD Siyer-i Nebi Yarışması 11 Haziran’da Türkiye geneli ile birlikte İlçemiz Afşin’de de gerçekleştirildi.

Anadolu Gençlik Derneği ile Milli Gençlik Vakfının her sene geleneksel olarak düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması, bu sene de lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik 11 Haziran tarihinde gerçekleştirildi.

Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hayatını gençlere anlatabilmek amacıyla Anadolu Gençlik Derneği (AGD) – Milli Gençlik Vakfı (MGV) tarafından her sene düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması bu sene de Türkiye’nin 81 ilinde ve bütün bölgelerinde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Afşin’de ise İmam Hatip Ortaokulunda yapılan sınava 183 öğrenci katıldı. Sınavın sonuçları ise 30 Haziran tarihinde www.efendimizinizinde.com adresi üzerinden açıklanacak.

Yarışma sonucunda Türkiye geneli ödülü lise düzeyinde; birinciye 3 bin TL ve kitap seti, ikinciye 2 bin TL ve kitap seti, üçüncüye bin 500 TL ve kitap seti, dördüncü ve beşinciye ise bin TL ve kitap seti olarak belirlendi. Ortaokul düzeyinde ise; birinciye 2 bin TL ve kitap seti, ikinciye bin 500 TL ve kitap seti, üçüncüye bin TL ve kitap seti, dördüncü ve beşinciye ise 750 TL ve kitap seti ödül verilecek. Yarışmaya katılan öğrencilerin en büyük ve paha biçilemez kazancı ise Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hayatını daha iyi öğrenmek olacak.

Anadolu Gençlik Derneği Afşin İlçe Başkanı Hasan Özer, Her yıl Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Siyer-i Nebi Sınavını bu sene de Türkiye geneli ile birlikte aynı anda İlçemiz Afşin’de de gerçekleştirdik. Sınava katılan tüm öğrencilerimize ve onları sınava getiren velilerimize teşekkür ederiz dedi.

Sınav için gelen Öğrencilere girişte Meyve suyu ve kek ikram edildi.

www.upscalerolex.to/ fuses About 18 specialized qualities of irritating scrutinize .