Özel Halk Otobüsü Esnafına 25 Milyon TL’lik Ödeme! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Tecrübeli Eğitim Kadrosu ile ROTA Kurs Merkezi Eğitime başladı!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER

ÖNDER Afşin İlçe Başkanlığından Cübbeli Ahmet Hocaya Tepki!

ASAYİŞ, EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

YÖK BAŞKANI EROL ÖZVAR’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Tarihi Kentler Birliği Toplandı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Özel Halk Otobüsü Esnafına 25 Milyon TL’lik Ödeme!

Bu haber 08 Temmuz 2021 - 6:25 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Özel Halk Otobüsü Esnafına 25 Milyon TL’lik Ödeme…

Türkiye’de İlk Destek Başkan Güngör’den Geldi

Büyükşehir Belediyesi’nin Özel Halk Otobüsü esnafına verdiği nakit destekler 25 Milyon TL’yi buldu. Oda Başkanı Mustafa Baltacı, “Türkiye’de sektöre ilk desten veren Hayrettin Güngör Başkanımız oldu. Bugüne geldiğimizde tüm esnafımıza yaklaşık 25 Milyon TL ödeme yapıldı. Bu zor süreçte bizleri yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e teşekkür ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla esnafın yanında olmayı sürdürüyor. Dünya genelinde Mart 2020 tarihinden itibaren etkisini hissettiren Covid-19 pandemisi sebebiyle kamusal alanlarda pek çok kısıtlılık yaşanmıştı. Şehir içi toplu taşımanın da etkilendiği kısıtlılıklar sebebiyle, Özel Halk Otobüsü esnafına yaklaşık bir yıldır nakit destek sağlanıyor. Ulaşımın aksamaması adına, sokağa çıkma kısıtlılıklarında da çalışmayı sürdüren esnaflar Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan nakit desteğiyle önemli ölçüde rahatladı. Kentin birçok noktasına ulaşım sağlayan 409 Özel Halk Otobüsü esnafına sağlanan toplam nakit destek miktarı ise yaklaşık 25 Milyon Türk Lirası’na ulaştı. Son olarak Haziran ayı içinde sağlanan kişi başı destek ise 2 bin 500 Türk Lirası olarak gerçekleşti.

Esnafı Yalnız Bırakmadı

Kahramanmaraş Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsçüleri Odası Başkanı Mustafa Baltacı verilen desteklere ilişkin yaptığı açıklamada, “Pandemi süreci tüm dünyayı olduğu gibi bizi de etkisi altına aldı ve olumsuz etkiledi. Çünkü banka kredilerimiz, borçlarımız ve ödemelerimiz vardı. Ancak pandemi döneminin hemen başında Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör beni aradı ve bizleri yalnız bırakmayacağını, bu süreci hep birlikte atlatacağımızı iletti. Başkanımız Hayrettin Güngör, pandemi döneminden olumsuz etkilenen Özel Halk Otobüsü esnafına ekonomik olarak destekte bulunacağını söyledi. Bu süreçte Büyükşehir Belediyesi, Özel Halk Otobüsü işletmecilerine araç başına 2 bin 500 TL, toplamda ise yaklaşık 25 Milyon TL destekte bulundu. Bu anlamda Başkanımız Hayrettin Güngör, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Bu zor süreçte bizleri hem maddi hem de manevi açıdan yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN