Afşin’de Afetzedeler için Yardım Kampanyası başlatıldı! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Başkan Güngör Müjdeyi Verdi: Olimpik Havuz Geliyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SPOR, YAŞAM

GÜVENÇ VE KILIÇ İSTİKLAL ÜNİVERSİTES’İNİ ZİYARET ETTİ!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Mahçiçek’ten Engelli Bireylere Bir Merkez Daha.

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Tecrübeli Eğitim Kadrosu ile ROTA Kurs Merkezi Eğitime başladı!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER

Afşin’de Afetzedeler için Yardım Kampanyası başlatıldı!

Bu haber 17 Ağustos 2021 - 5:45 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Ülke genelinde ki Doğal Afetlerde zarar gören vatandaşlar için Ülke genelinde olduğu gibi İlçemiz Afşin’de de Yardım kampanyası başlatıldı.

Dün Afşin Hükumet Konağı Konferans salonunda düzenlenen toplantı da Yardım Kampanyasına ilişkin Koordinasyonu açıklayan Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar, biz millet olarak Kadir Şinasız. Yardım sever,iyilik severiz.Afetlerde zarar gören vatandaşlarımıza el birliği ile destek olmak için Devletimizin başlattığı kampanyaya kayıtsız kalmamalıyız dedi.

Dün saat 11:00 de Hükumet Konağı Konferans Salonunda Ülke genelinde başlatılan Yardım kampanyasına ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kaymakam Ahmet Can Pınar ve Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ile birlikte Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri ve Mesleki Kuruluş Temsilcileri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Kaymakam Ahmet Can Pınar, Ülkemizin bir çok bölgesinde meydana gelen Yangın afetleri,akabinde yine bir çok bölgede vuku bulan Sel felaketlerinde zarar gören afetzedeler ve  bundan sonra meydana gelebilecek afetlerde zarar görebilecek afetzedeler için Yardım Kampanyası başlatılması hakkında ki yazı şu anda elimize ulaştı. Bugün burada bir araya gelmemizin sebebi de bu afetlerde zarar görenler için başlatılan Yardım Kampanyasının duyurulması ve koordinasyonuyla ilgilidir dedi.

Yapılacak yardımlar Kaymakamlık,Belediye gibi kurumlarca toplanacak. Bunun yanı sıra da SMS yoluyla veya Banka hesap numaraları yoluyla da nakit yardımı yapılabilecek diyen Kaymakam Ahmet Can Pınar, Bu yardımlar AFAD Müdürlükleri vasıtasıyla ilgili yerlere ulaştırılacak dedi.

Kaymakam AHmet Can Pınar, ayrıca cep telefonlarından “YANGIN” veya “SEL” yazarak 1866’ya gönderecekleri kısa mesajlarla yardım kampanyasına katkı sunulabileceğini de belirterek Kamu Bankalarında da Yangın ve Sel felaketinde zarar görenler için hesap numaraları açılmış durumda.Vatandaşlarımız bugün itibariyle kampanyaya destek olabilirler dedi.

Söz konusu Yardım kampanyası Bilboard ve Basın Kuruluşları aracılığı ile de vatandaşlara duyurulacak.

Toplantı yaklaşık 1 saat sürdü.

https://www.facebook.com/halil.demir.14/videos/369562764681497