SON DAKİKA

BBP Afşin İlçe Başkanlığına Atama yapıldı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Engelliler gününde engelleri aştılar!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’in İlk Federasyonu için çalışmalar sürüyor!

Bu haber 06 Eylül 2018 - 6:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin’de Birlikten kuvvet doğar diyerek aktif Derneklerin tek çatı altında toplanmasına ilişkin yapılan Federasyon çalışmasında girişimler sürüyor.

İlk etapta 6 Derneğin bir araya gelmesiyle kurulacak olan Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Dernekler Federasyonu kurulduktan sonra bünyesine Dernek almaya devam edecek.

Bu anlamda yapılan girişimler olumlu sonuçlanırken Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Dernekler Federasyonu için bir araya gelen Dernek Başkanları Kahramanmaraş’a çıkarma yaptı.

Hem Federasyon çalışmasına ilişkin bilgi vermek hem de yapılacak olan etkinliklerde destek istemek üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarete Afşin Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Derneği (GÖNÜLDER) Başkanı Hüseyin Bozkurt,Afşin İş Kadınları Derneği (AFİKAD) Başkanı Selma Özdemir,Afşin Sanayiciler ve Esnaflar Derneği (SES-DER) Başkanı Mehmet Meşe,Afşin Eshab-ı Kehf Vakıf Eğitim ve Araştırma Derneği (ESVED) Başkanı Kazım Ardıç,Afşin Kafkas Kültür Derneği (KAF-DER) Başkanı Ahmet Özcan ve Afşin Halk Ozanları Derneği Başkanı Ahmet Karakaya katıldı.

Aktif Kuruluşlara desteğimizi her zaman her fırsatta vermeye çalışıyoruz diyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Birlikten kuvvet doğar diyerek yola çıkan Dernek Başkanlarımızı tebrik ediyorum.Bizler sizlere hizmete her daim hazırız dedi.

Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Dernekler Federasyonu çalışması kapsamında 6 Dernek Başkanı daha sonra Kahramanmaraş Valiliği Dernekler İl Müdürü Mehmet Temizkan’ı da makamında ziyaret ederek,Federasyon çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.