SON DAKİKA

Taşkale, Kongreyi değerlendirdi; “İyi Olacak İnşaallah”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

ÖZTUNÇ; “KAHRAMANMARAŞ’IN KONAKLARI SAHİPSİZ!”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Elbistan Belediyesi kitap ve oyuncak kumbarası projesini hayata geçirdi.

ASAYİŞ, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, MANŞETLER, YAŞAM

Başkan Adayı Abdullah Gül; “Sürekli sahada olacağız”

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Ali Öztunç, 52 Kişilik Parti Meclisi Yönetimine girdi!

Bu haber 28 Temmuz 2020 - 7:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 37’nci Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM) seçimlerinde 855 oy ile en yüksek oy alan üçüncü isim oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 37’nci Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimlerinin resmi olmayan sonuçları açıklandı.

Buna göre; Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, PM seçiminde 982 ile en fazla oyu olan isim oldu. CHP’nin 37’nci Olağan Kurultayı’nda 222 kişi PM, 47 kişi de YDK için aday oldu. Delegeler 44 sandıkta 52 PM üyesi ile 15 kişiden oluşan YDK üyelerini belirlemek için oy kullandı. Parti Sözcüsü Faik Öztrak, PM seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre, 982 oy ile delegeden en fazla oyu olan isim oldu.

Öztrak’ı, Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu 862, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ise 855 oyla takip etti.

Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer alan isimlerden olan Erdoğan Toprak 819, Umut Akdoğan 830, Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından Deniz Demir 825, Selin Sayek Böke 794 oy aldı. CHP İzmir eski İl Başkanı Rıfat Turuntay Nalbantoğlu 848 oy alırken, Genel Başkan Yardımcılarından Oğuz Kaan Salıcı’ya 844, Onursal Adıgüzel’e ise 836 oy çıktı. Kılıçdaroğlu’nun genel başkan yardımcılarından olan ve aynı zamanda Merkez Yönetim Kurulu’nda bulunan Veli Ağbaba 791, Gamze Akkuş İlgezdi 729, Orhan Sarıbal 675, Muharrem Erkek 642, Gülizar Biçer Karaca 606 ve Seyit Torun 673 oy alarak PM’ye girmeye yetecek oya ulaştı. Resmi sonuçların parti tüzüğünde belirtilen kotaların uygulanmasının ardından ilan edileceği bildirildi.