SON DAKİKA

Gürbüz; “Besi OSB, 5 bin kişilik istihdam yaratacak”

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Bakan’dan Kahramanmaraş’a Demiryolu cevabı!

EKONOMİ, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kahramanmaraş’ta Demokratik Sağlık Sen Resmen Kuruldu!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Aycan, Hemofoli Hastalarının beklentilerini SGK’ya iletti!

Bu haber 15 Ekim 2020 - 6:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr.Sefer Aycan,Hemofoli Hastalarının taleplerini Sosyal Güvenlik Kurumuna iletti.

İşte o yazı;

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU

GENEL SAĞLIK SİGORTASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bildiğiniz gibi hemofoli hastalığı ciddi bir hastalıktır. Hastaların sürekli faktör almaları gerekmektedir. Faktör damar içine uygulanmaktadır. Özellikle çocuklarda damar içi uygulama sorun teşkil etmektedir. Sürekli damara giriş veya acil durumlarda damar yolu bulunmasında sorun yaşanmaktadır.

Artık hemofili hastaları için deri altı uygulanan faktör preparatları geliştirilmiştir. Kurumunuz uzun süredir hastaların faktör uygulamasını karşılamaktadır. Bu uygulamanız geniş bir memnuniyet oluşturmuştur. Hemofili hastalarının ve yakınlarının şimdiki isteği derialtı faktör preparatlarında geri ödeme kapsamına alınmasıdır.  Deri altı faktör uygulamasının kurumunuz tarafından geri ödeme kapsamına alınması hastaları ve aileleri rahatlatacak, tedavi maliyetini düşürecektir.

Bu nedenlerle deri altı faktör preparatlarının geri ödeme kapsamına alınmasının kurumunuz tarafından değerlendirilmeye alınmasının istirham ederim. Saygılarımla.