SON DAKİKA

Şehir Dezenfekte Ediliyor.

GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Taşkale, Kongreyi değerlendirdi; “İyi Olacak İnşaallah”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

ÖZTUNÇ; “KAHRAMANMARAŞ’IN KONAKLARI SAHİPSİZ!”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Elbistan Belediyesi kitap ve oyuncak kumbarası projesini hayata geçirdi.

ASAYİŞ, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, MANŞETLER, YAŞAM

AYCAN; “KAN ŞEKERİ İZLEME SİSTEMİ TAM ÖDEME KAPSAMINA ALINSIN”

Bu haber 16 Eylül 2020 - 5:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Çocuklara Diyabet Uygulamaları ile ilgili SGK Genel Müdürlüğüne yazı gönderdi.

Aycan,Çocuklarda görülen Tip 1 Diyabet hastalığında sürekli Kan şekerinin takibinde Kan Şekeri İzleme Sisteminin tam ödeme kapsamına alınmasını istedi.

İşte o yazı;

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU

GENEL SAĞLIK SİGORTASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Diyabet dünyada ve Türkiye’de artan bir hastalıktır. Diyabet çocuklarda da görülen ve görülme sıklığı gittikçe artan bir hastalıktır.

Çocuklarda görülen diyabet hastalığının %95’i Tip 1 Diyabet olmakta ve çocuklar sürekli insülin tedavisine ihtiyaç duymaktadır. Tip 1 Diyabet ömür boyu süren, sürekli insüline ihtiyaç duyan bir hastalıktır. Bu sırada çocuğun sürekli kan şeker seviyesinin takibi gerekmektedir. Parmaktan kan alarak yapılan kan şekeri takibi zorlu ve pratik olmayan bir uygulamadır. Günümüzde kan şekeri izleme sistemleri geliştirilmiştir. Çocuğun sürekli kan şekerini ölçen, parmağının her defasında delinmesi zorunluluğunu ortadan kaldıran, çocuğun ve ailesinin kan şekeri takibini sağlayan bu sistemler oldukça yararlı görünmektedir.

Bu nedenle; çocukluk döneminde Tip 1 Diyabet hastaları için sürekli kan şekeri izleme sisteminin Kurumunuz tarafından tam ödeme kapsamına alınmasını, çocuklarımız ve aileleri için rica eder, saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Sefer AYCAN

Kahramanmaraş Milletvekili