SON DAKİKA

Afşin’de Kırtasiye Sezonu indirimleri NEVA Kırtasiyede!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Güngör; “Gazilerimize Şükranlarımı Sunuyorum”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Gaziler Günü Çelenk Sunma töreni yapıldı!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Aycan, Sağlık Bakanına Salgının Psikolojik Etkilerini sordu!

Bu haber 15 Eylül 2020 - 5:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

MHP Kahramanmaraş Milletvekili  Prof. Dr. Sefer Aycan, corona virüs pandemisinin bireyler üstünde psikolojik etkilerinin de büyük olacağı ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

İşte o önerge;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki soruların aracılığınızla Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak cevaplanmasını; Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 96. Maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim. 21/07/2020

Prof. Dr. Sefer AYCAN

Kahramanmaraş Milletvekili

 

*          

2020 Yılı itibariyle dünyanın yaşadığı corona virüs pandemisi, sosyal ve ekonomik olumsuzluklara sebep olmuştur. Bu nedenle salgının bireyler üstünde psikolojik etkilerinin de büyük olacağı iddia edilmektedir.

     Bu kapsamda;

  • Mart 2020 tarihinden bugüne kadar psikiyatri kliniklerine başvuran kişi sayısı ne kadardır? Başvuru sayısında bir artış görülmekte midir?
  • Pandemi döneminde psikiyatri kliniklerine başvuran kişilerde görülen şikayetler nelerdir? Bunların Covid19 salgını ve alınan önlemlerle ilişkisi var mıdır? Başvuran kişilere hangi tanılar konmaktadır?
  • Psikiyatri kliniklerine başvuranların tedavisi cevap vermiş midir? Psikiyatri klinikleri ve psikiyatrist sayısı yeterli midir? Bireyler psikiyatri muayenelerinde sorunlar yaşamakta mıdır?