Aycan, Türkiye-Azerbaycan Savunma İşbirliği konuşması yaptı! | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Afşin’de Dağlıca Mahallesinin adı Marabuz olarak değiştirildi.

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, YAŞAM

Onikişubat Belediyesi’nin yaptığı 147 konutun tapuları teslim edildi.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Aycan, Türkiye-Azerbaycan Savunma İşbirliği konuşması yaptı!

Bu haber 13 Şubat 2021 - 7:01 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr.Sefer Aycan, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Savunma Sanayi İş Birliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi’nin 2’nci maddesi üzerinde Milliyetçi Hareket Partisi adına TBMM’de konuşma yaptı.

Aycan,şunları söyledi;

“Sayın Başkan, sayın milletvekilleri; görüşülmekte olan, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Savunma Sanayi İş Birliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi’nin 2’nci maddesi üzerinde Milliyetçi Hareket Partisi Grubumuz adına söz almış bulunuyorum. Sizleri saygıyla selamlıyorum.
    Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Azerbaycan Hükûmetiyle yapılan her türlü anlaşmayı peşinen destekleyeceğimizi belirtiyoruz. Savunma sanayi alanında yapılan bu anlaşmayla da gurur ve mutluluk duyuyoruz. Gelinen bu noktada iki ülke arasında bilgi ve teknoloji değişiminin, paylaşımının çok doğru bir uygulama olduğunu belirtmek istiyoruz.
    Tabii, Azerbaycan’la kardeşiz, aynı milletin mensuplarıyız ama tarihte acılarla dolu günler geçirdik. Özellikle 1917’den sonra Azerbaycan ile Türkiye Cumhuriyeti insanları arasında kurulmak istenen engellere, tüm zorlamalara, baskılara rağmen bugün bu noktaya gelinmiş olmasından gurur duyuyoruz. Karadeniz’in artık çırpınmıyor olmasından gurur duyuyoruz, mutluluk duyuyoruz. Bugün Azerbaycan’ın otuz yıllık işgal altındaki topraklarının kurtulmasında Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan hükûmeti arasındaki iş birliğinden gurur duyuyoruz. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Azerbaycan Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorum.
    Tabii, bir teşekkürü de kendi Genel Başkanıma yapmak istiyorum. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin bu birlik, beraberlik, kardeşlik anısına, Şuşa’da Ülkü Ocaklarımız nezdinde, Ülkü Ocaklarımız tarafından 9 derslikli bir ilkokul yapılmasının mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.
    Biz, sadece savunma sanayisinde değil, Azerbaycan’la her alanda işbirliği yapılmasından yanayız. Aramızdaki engellerin kalkmış olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz. Mağdur olan Nahçıvan’ın mağdurluğunun giderilmesinden mutluluk duyuyoruz. Hatta Azerbaycan’la aramızda herhangi bir şehre gider gibi nüfus cüzdanıyla seyahat edilmesinin gerekliliğine de inanıyoruz ve bu konuda atılacak her türlü adımı peşinen Milliyetçi Hareket Partisi olarak destekleyeceğimizi belirtiyorum.
    Tabii savunma sanayisi alanında çok ciddi ilerlemeler gösterdik, bu birlikteliğin, beraberliğin etkisini de Karabağ’ın kurtulmasında hep birlikte yaşadık, bu yüzden de bu birlik ve beraberliğin devam etmesinin ne kadar önemli olduğu ortadır. Bir kez daha göstermiştir ki Türk’ün Türk’ten başka dostu da yoktur. Onun için, başkasına da ihtiyacımız yoktur, muhtaç da değiliz, biz birlik ve beraberlik içerisinde olursak her türlü zorlukların, engellerin altından da rahatlıkla kalkarız. Bir kez daha bu antlaşmadan dolayı mutluluk duyuyoruz ve destekleyeceğimizi belirtiyoruz hem Azerbaycan’a hem Türkiye’ye hayırlı olsun diyorum.”