Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir Aday Adaylık başvurusunu yaptı. « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir Aday Adaylık başvurusunu yaptı.

Bu haber 16 Mart 2023 - 13:53 'de eklendi.

İstanbul Küçükçekmece Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Afşinli hemşehrimiz,Hukuk Camiasının yakından tanıdığı isim Mehmet Demir Milletvekili Aday Adaylığı için görevinden istifa etti. Demir, Adalet ve Kalkınma Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adaylığı için Kahramanmaraş’ta başvurusunu yaptı.

Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Kahramanmaraş İl Başkanı Av.Fırat Görgel’i makamında ziyaret eden Mehmet Demir, Vatanın bekası,Milletimizin huzuru ve Türkiye Yüzyılının İnşaası için Milletvekil Aday Adayı oldum diyerek Başvuru dilekçesini sundu.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir Kimdir?

1960 yılında Kahramanmaraş Afşin ilçesinde doğdu. İlkokulu Afşin/Armutalanı köyünde bitirdi. Ortaokulu ve liseyi Gaziantep lisesinde yatılı olarak okudu. 1978 yılında liseyi bitirdi ve Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1983 yılında Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Hakimlik sınavına girdi ve 1984 yılında Hakimlik stajına başladı. 1985 yılında askerlik hizmeti için yedek subay okuluna katıldı. Bir yıl askeri savcılık yaptı ve 1986 yılında terhis oldu. 1987 yılında Hakimlik stajına tamamladı ve 1988 Ocak ayında Cumhuriyet Savcısı olarak Bitlis/Ahlat’ta göreve başladı. 3 yıl Ahlat Savcılığı yaptı. Sonra Akkışla Savcılığı, 1993 yılında Boyabat Başsavcılığına atandı. 4 yıl Boyabat Başsavcılığından sonra Burdur İl Başsavcılığına atandı. 1995 yılında İstanbul Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığına atandıktan sonra 25 yıl boyunca İstanbul’un çeşitli ilçelerinde Cumhuriyet Savcılığı ve Başsavcı vekilliği yaptı.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDE İLK GÖZALTILARI YAPTI.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, 17-25 Aralık FETÖ kalkışmasında yargı içinde ilk defa televizyona ve medyaya çıkarak olayın bir darbe teşebbüsü olduğunu söyledi. Bilahare Bakırköy Başsavcı vekili iken 15 Temmuz 2016 tarihinde ki darbe teşebbüsünde ilk gözaltıları gerçekleştirdi. En son Küçükçekmece Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapmaktayken 15 Mart 2023 tarihinde milletvekili adaylığına başvurmak için görevinden ayrıldı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hayırlı olsun.