SON DAKİKA

CHP Heyetinden Zeynep’in Ailesine Taziye Ziyareti!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Elbistan’da Belediye Vezneleri Hafta Sonu Emlak Vergisi Mesaisi Yapacak!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAZAR

Sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Büyükşehir’den “Böcek İstilası” Açıklaması!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Elbistan’ın Tarihi Dokusunu Ortaya Çıkaracak Proje Yerinde İncelendi!

Bu haber 28 Eylül 2019 - 5:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır-Sur Koruma Amaçlı İmar Planı ve Sur’un yeniden yapılandırılması ile ilgili çalışmaları sürdüren ekibin başında yer alan AK Parti 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz,Elbistan’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Beyaz, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’le birlikte kentin tarihi dokusunu ortaya çıkaracak projenin uygulama alanında incelemeler yaptı.

Elbistan Belediyesi’nin ÇEKÜL Vakfı tarafından hazırlanan ve Elbistan’ın tarihi dokusunu yeniden ortaya çıkaracak proje ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Diyarbakır-Sur Koruma Amaçlı İmar Planı ve Sur’un yeniden yapılandırılması ile ilgili çalışmaları sürdüren ekibin başında yer alan AK Parti 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz da bu kapsamda Elbistan’a gelerek çalışmaları yerinde inceledi. Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’den çalışmalar ve proje hakkında bilgiler alan Beyaz, ilçedeki programını Mükrime Hatun Kültürevi’ni ziyaret ederek tamamladı.

Beyaz’ın ziyaretiyle ilgili olarak bir değerlendirme yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ilçenin tarihi dokusunun korunması ile ilgili bir kent rehberi hazırlandığını söyledi. Beyaz’ın da bu konudaki birikimlerini projeye katacağını ve yol haritasının belirlenmesi noktasında fikirlerini aldıklarını kaydeden Başkan Gürbüz, “Diyarbakır eski Milletvekilimiz Mine Lök Beyaz Hanımefendi, tarihi kent merkezimiz ve Elbistan’daki tarihi dokunun korunması ve oluşturulması ile ilgili çalışmaları yerinde inceledi. Tarihi dokunun korunması ile ilgili kent rehberi hazırlanması, kullanılan yapı malzemelerin sınıflandırılması, ulaşımdaki yaşanan sorunlar, mimari dokunun yenilenmesi, kentsel dönüşüm ve yeni kentsel revizyonun yapılması ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak ve değerlendirmeler yapmak için burada” dedi.