İncesu Kaymakamı ve İl Milli Eğitim Müdüründen Kayseri’de Kahramanmaraşlılara ziyaret! | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Afşin’de Güvek Yaylasında Kabile Buluşması yapıldı.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

İncesu Kaymakamı ve İl Milli Eğitim Müdüründen Kayseri’de Kahramanmaraşlılara ziyaret!

Bu haber 06 Ağustos 2022 - 12:12 'de eklendi.

Kayseri’de faaliyetini sürdüren Kahramanmaraşlılar Derneğine hemşehri ziyaretleri hız kesmeden devam ediyor.

Kayseri’nin İncesu İlçesi Kaymakamı Aydın Göçer ile Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik Kayseri Kahramanmaraşlılar Derneğini ziyaret ederek hemşehrileri ile buluştu.

Aslen Ekinözü İlçesinden olan İncesu Kaymakamı Aydın Göçer ile yine Aslen Göksun’lu olan Kayseri il Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Kahramanmaraşlılar Derneğinde gurbette yaşayan hemşehrileri ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar.

Ziyarete ilişkin AFŞİN HABER’e konuşan Kayseri Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı Mehmet Topal, İncesu Kaymakamı Aydın Göçer bey ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü kıymetli hemşehrimiz derneğimize iade-i ziyarette bulundular. Ziyaret hemşehrilerimizle hoş sohbet içerisinde devam etti. Burada bir konuya dikkat çekildi. İncesu Kaymakamı hemşehrimiz milli mücadele döneminde İncesu hanlarının duvarına Maraşlı Şeyhoğlu Satılmış tarafından nakşedildiği bilinen  sözlerinden dolayı hem İncesu Kaymakamlığı olarak hem de Kayseri Kahramanmaraşlılar Derneği olarak İncesu hanlarında anma programı gerçekleştirelim denildi dedi.

İncesu İlçesi Kaymakamı Aydın Göçer ile Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik’in katıldığı ziyaret hemşehrileriyle buluşmanın verdiği mutlulukla sonlandırıldı.