Küçüktatlar İstanbul’da Mehmet Barel ile devam dedi. | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Afşin’de Güvek Yaylasında Kabile Buluşması yapıldı.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

Küçüktatlar İstanbul’da Mehmet Barel ile devam dedi.

Bu haber 30 Aralık 2021 - 10:47 'de eklendi.

Kahramanmaraş Afşin Küçüktatlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 7. Olağan Genel Kurulu 26 Aralık 2021 Pazar günü yapıldı.

Genel kurulda Kahramanmaraş Afşin Küçüktatlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin beş dönemdir yönetim kurulu başkanlığını yapan Mehmet BAREL ve kurucu başkan olan Nedim TOPRAK olmak üzere iki adayla yarışıldı.

Gündem yoğundu. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet BAREL’in kısa açılış konuşmasınun ardından gündeme geçildi. Genel kurulun sunuculuğunu yapan Erkut BAREL, gündemi okudu. Tüm şehitlerimiz ve vefat eden üyelerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu.

Divan kurulunun oluşmasına geçildi. Yazılı olarak verilen önerge ile Divan Kurulu Başkanlığına Afşin’imizin değerli simalarından Av. Ali BAŞARAN, yardımcılığına eski başkan Hamdi POLAT, yazmanlığa bilgisayar mühendisi Mehdi BAREL ve Vedat ERDEM seçildiler.

Oy kullanmaya saat 12’de geçildi. Saat 16’ya kadar devam eden oylamada 179 oyun 105’ini Mehmet BAREL 73’ünü Nedim TOPRAK aldı, 1 oy geçersiz sayıldı. Diğer gündemler oya sunulup oy birliği ile kabul edildi. Sırasıyla Kahramanmaraş Dernekler Federasyon Başkanı Uğur YİNANÇ, Afşinder Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ARDIÇ, Arıtaş Derneği Başkanı Fadime DAĞLI ATAK birer konuşma yaptılar. Daha sonra Nedim TOPRAK ve Mehmet BAREL birer teşekkür konuşması yaparak el ele vererek resim çektirdiler. Mehmet BAREL konuşmasında bu pandemide salonu tıklım tıklım dolduran değerli katılımcı ve üyelere hitaben teşekkür ederek, daha fazla zamanlarını almak istemeyip hizmete kaldığımız yerden birlik ve beraberlik içinde devam etme sözü verdi ve konuşmasını tamamladı.

Genel Kurula üyeler olağan üstü bir ilgi gösterip %95 katılım sağladı. Derneğin 192 aktif üyesinin olduğu ve 179 üyenin oy kullandığı görüldü.

Seçimde, üyeler teveccüh gösterip yeniden “Birlikte devam.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet BAREL :“Omuzlarımızdaki yük daha da arttı. Demokratik bir ortamda geçen Genel Kurula katılan Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu Başkanımız sayın Uğur Yinanç’a, Afşinder Başkanı Sayın Ahmet ARDIÇ’a, Afşinder Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Cafer Çirci’ye, Sayın Osman Özer’e, Arıtaş Dernek başkanımız Fadime Dagli Atak’a, Arıtaş E. Dernek Başkanı sayın Adem Çelik’e Alder Yönetim Kurulu üyesi Irfan Bulut ‘a ve  %95 gibi yüksek bir oranda katılım sağlayan çok değerli üyelerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.Bu seçimin kaybedeni yoktur. Kazanan derneğimiz olsun, kazanan Küçüktatlar olsun. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin, Hep birlikte başaracağız inşallah.”