SON DAKİKA

COVİT GİTTİ HİZMET GELDİ!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, SİYASET

Mahir Ünal;“Devlet Bizzat Milletin Kendisidir”

Bu haber 17 Temmuz 2019 - 13:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ünal 15 Temmuz Darbe Girişimini 3. Yıl dönümünde Değerlendirdi:

“Devlet Bizzat Milletin Kendisidir”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yıldönümü ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmelerde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünal açıklamalarında, “O gece, bu milletin, devletinin yerine geçtiği bir geceydi” şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, FETÖ/PDY üyeleri tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz gecesinde devletin ne kadar kıymetli olduğunun ortaya çıktığını kaydeden Mahir Ünal, o gecenin unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğinin altını çizdi.

Ünal değerlendirme ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Devlet bizzat milletin kendisidir. Devlet, milletin hukuka bürünmüş halidir. O gece hukuku, demokrasiyi, hukuku ve devletimizi yok etmek isteyen asker kisvesine bürünmüş FETÖ’cü hainlere karşı bu millet o gece devlet oldu. O gecenin bence unutulmaması gereken en temel özelliği, bir yağma yaşanmaması, kendisine kurşun sıkanların silahlarını aldığında bu millet onları katletmedi ve hukuka teslim etti.

O gecenin bir ahlakı ve erdemi vardı. O gece, biranda oluşan kaos ortamında milletimiz sahiden devlet oldu ve her şeye sahip çıktı. O teyzelerin askerlere yalvardıklarını, insanların tankların önüne yattıklarını gördük. O geceyi unutmamak gerekiyor. O gece hepimiz, bir devlete sahip olmanın ne kadar kıymetli olduğunun farkına vardık. Bizim gidecek bir yerimiz yoktu. O yüzden 15 Temmuz ruhunun çocuklarımıza iyi anlatılması gerekiyor. O gecenin bilincinin, ruhunun, şuurunun, devletimizin, bekanın ne anlama geldiğinin iyi anlatılması gerekiyor.

Bize bunu yapan FETÖ terör örgütü, 15 Temmuz’un tekrarını hayata geçirmek ve o gün tamamlayamadığı işi tamamlamak için 165 ülkede 7 gün 24 saat Türkiye aleyhine faaliyet gösteriyor. Amerika’dan FETÖ elebaşının iadesini istemişiz; iade etmemiş. Yunanistan, sığınan darbecileri iade etmemiş. Darbeden sonra ne AB ne de ABD bir açıklama yapmamış. ABD, darbenin bastırıldığı fark edildikten sonra açıklama yapmış. Bizim o gece gördüğümüz, NATO müttefiki bir ülkenin darbeye maruz kalması sonucunda ne NATO üyeleri ne de ABD, demokrasi vurgusu yapmış. Acaba NATO’nun bilgisi dışında bir darbe girişimi olabilir mi diye düşünüyorsunuz? 15 Temmuz, bize diri olmamızı, diri olmamızı, devletimizin yanında olmamızı, birliğin ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu söylüyor.”