SON DAKİKA

Ak Parti Afşin İlçe Yürütme Kurulu belli oldu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de bu Kiraz’ı görenler şaşırıyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Gürbüz, “Elbistan OSB 6. Bölge teşvikine alınıyor”

EKONOMİ, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Türkçülük Gününde Meydana Dev Ay-Yıldız!

Bu haber 04 Mayıs 2020 - 5:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elbistan Belediyesi, İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı’ndaki Şehit Piyade Er Rahmi Koldan Parkı’na dev Ay Yıldız yerleştirdi. Ay Yıldız’ın 3 Mayıs Türkçülük Günü’n de meydana konması dikkat çekti.

Elbistan Belediyesi fen işleri müdürlüğü ekipleri tarafından yaklaşık bir hafta önce İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı’nda başlatılan yenileme çalışmalarında sona gelindi. Elbistanlı vatandaşların merakla beklediği projede de sürpriz bir gelişme yaşandı.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ün bizzat takip ettiği ve sık sık alana giderek çalışmalara da eşlik ettiği meydana, yine Başkan Gürbüz’ün talimatı ile 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle dev Ay Yıldız yerleştirilerek ışıklandırılması yapıldı.

1100 metrekare alana sahip meydanda çalışan Elbistan Belediyesi ekipleri, 3 günlük sokağa çıkma yasağını da fırsat bilerek meydanda ki çalışmayı son aşamaya getirdi. İlk olar kırıcı iş makineleri ile meydanda ki havuz kırılmış ve toprak tesviye, çim serimi, bitkilendirme, gül dikimi, aydınlatma sistemi, otomatik sulama sistemi, 4 adet toprak şelale, kalp içeren görseller, büyük Elbistan yazısı yerleştirildi. 3 Mayıs Türkçülük Günü’nün ilk saatlerini farklı bir ambiyans ile kutlamak isteyen Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, bu meydana dev Ay Yıldız yerleştirilmesi talimatı verdi. Kurulan dev Ay Yıldız ışık sistemi ile donatılarak farklı bir görsel şölen oluşturuldu.

3 Mayıs Türkçülük Günü’nün ilk saatlerinde meydana kurulan dev Ay Yıldız görseli ile sosyal medya hesabından kutlama mesajı yayınlayan Başkan Gürbüz’, “#3MayısTürkçülükGünü’nün ilk dakikalarında Şanlı Bayrağımızın Ay Yıldızını kent meydanımıza bıraktık! Türk olmak zordur, çünkü Dünya ile savaşırsın. Türk olmamak daha zordur, çünkü Türk ile savaşırsın” paylaşımında bulundu. Bunun üzerine bir çok sosyal medya kullanıcısı bu anlamlı kutlama için ve meydana yapılan Ay Yıldız için Başkan Gürbüz’e teşekkür etti.