SON DAKİKA

AYCAN’DAN ODYOMETRİ TEKNİKERLERİ ATAMASI İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, SİYASET, YAŞAM

Ünal’a Elbistanspor Ziyaretinde Forma Jesti

GENEL, GÜNCEL, SİYASET, SPOR, YAŞAM

Afşin’den 300 Ünite Kan Bağışı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Ünal;”Maraş’a yapılacak Hastanede Deprem anında bile Ameliyat yapılabilecek”

Bu haber 14 Mart 2020 - 14:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal,Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada Kahramanmaraş’a yapılması planlanan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin özelliklerini açıkladı.

2022 yılında tamamlanması planlanan Hastaneye ilişkin açıklamada bulunan Ünal;”Maraş’a yapılacak Hastanede Deprem anında bile Ameliyat yapılabilecek” dedi.

Ünal’ın açıklaması şu şekilde;

“Kahramanmaraş milletvekillerimiz ile beraber çalışmalarını sürdürdüğümüz ve Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, şehrimizin sağlık alanında daha fazla gelişmesine öncü olması planlanan ve 2022 yılında hizmete girmesi planlanan çok kapsamlı *Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde;*15 Ameliyathane, 50 Yenidoğan Yoğun Bakım, 20 Çocuk Yoğun Bakım, 20 Erişkin Yoğun Bakım, 160 Hasta Odası, 20 Doğum Odası, 40 Diyaliz Ünitesi, 46 Müşahade yatağı bulunacaktır.98 Poliklinik, 6750 metrekare acil servis ile sağlık hizmeti verecek ve 358 Sismik Deprem izolatörü ile deprem esnasında bile ameliyatlara devam edebilecek altyapıya sahip olacaktır.Helikopter pisti ve son teknoloji ile donatılacak hastanemiz, 75000 metrekare kapalı alanda hizmet verecektir.Sn. Sağlık Bakanımıza, milletvekillerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kahramanmaraşımız için şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum.”