SON DAKİKA

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Covid-19 Kamu Spotunda Rol alanlara Ödül ve Teşekkür Belgesi!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de Kardiyoloji M.Çağrı Demir’e emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Yazar Mehmet Işık,Afşin’de konuştu; “Bu bir Destandır”

Bu haber 08 Şubat 2018 - 15:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kahramanmaraşın Kurtuluşunun 98. yılı etkinlikleri kapsamında İlçemiz Afşin’e gelen Tarihçi Yazar Mehmet Işık düzenlenen “Çanakkale’den 12 Şubat’a İstiklal Ruhu” adlı Konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından İlçemiz Afşin’de düzenlenen Konferansta konuşan Tarihçi Yazar Mehmet Işık,”12 Şubat bir Destandır” dedi.

Önceki gün Hükümet Konağı Konferans Salonunda düzenlenen  “Çanakkale’den 12 Şubat’a İstiklal Ruhu” adlı Konferansa konuşmacı olarak katılan Tarihçi Yazar Mehmet Işık, “Şunun altını çizmek gerekir.12 Şubat Kurtuluşmudur,Destanmıdır yoksa başka bir şekilde mi ele alınmalıdır.Bu günümüzde hala tartışılıyor.Bana göre 12 Şubat bir Destandır.Hem de büyük bir destandır.Bu Destan,Maraş’ın Dünya tarihine attığı imzayı anlatıyor dedi.

Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ali Gedik,Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan,Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Asef Arslan,Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi İsmail Kaya,Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hakan Topaktaş,Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can,Ak Parti Afşin İlçe Başkanı Av.İsmail Safi,Büyük Birlik Partisi Afşin İlçe Başkanı Ecevit Kavak,Işık öyle konuştu;

Programda Halk Ozanları ve Şairlerde sahne aldı.

Program sonunda Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ali Gedik,Tarihçi Yazar Mehmet Işık’a teşekkür ederek Eshab-ı Kehf Tablosu hediye etti.