Afşin Belediyesi Özel çocuklar ve aileleri ile buluştu. « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Afşin Belediyesi Özel çocuklar ve aileleri ile buluştu.

Bu haber 02 Aralık 2022 - 14:03 'de eklendi.

Afşin Belediye Başkanlığı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı düzenlendi. Bugün saat 10:00 ile 12:00 arasında gerçekleşen programa İlçede özel gereksinimli bireylere eğitim hizmeti veren Rehabilitasyon Merkezleri ile Özel gereksinimli Öğrencilerin aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda konuşan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, tüm çabalarımız Engelli bireylerimizin ve ailelerinin yüzünü güldürmek ve işlerini kolaylaştırmak engelleri kaldırmak dedi.

Pandemi sonrasında Özel gereksinimli bireylerimizi bir araya getirdiğimiz böyle bir program yaptık diyen Başkan Mehmet Fatih Güven, Soğuk olur diye Açık havada yapmayalım dedik. Çocuklarımızın sağlığı açısından da kapalı alanda güzel oldu. Burada hoşça vakit geçirmelerini amaçlıyoruz. Bu yaptığımız programlarımızı özellikle bu yönde eğitim veren okullarımız ve Milli Eğitim işbirliğinde gerçekleştiriyoruz. Zaman içerisinde çocuklarımızın da performanslarını yeteneklerini sergileyebilecekleri etkinliklerde yaparız diye umuyorum. Rabbim sizlere çocuklarınızla birlikte sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.3 Aralık Dünya Engelliler Gününüz kutlu olsun dedi.

Başkan Güven, konuşmasında şunları söyledi;

Daha sonra Özel gereksinimli çocuklar ve ailelerine yönelik hazırlanan Hacıvat-Karagöz,Keloğlan,Barış Manço ve çeşitli çocuk oyun ve tiyatroları sergilendi.