Afşin’de Doğduğu mahallenin Mezarlığına 3 Bin Fidan dikti. | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

AFŞİN’DE BAYRAM ÖNCESİ İLAÇLAMALAR YAPILIYOR.

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de Mutfakta çıkan yangın korkuttu.

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Afşin’de Doğduğu mahallenin Mezarlığına 3 Bin Fidan dikti.

Bu haber 12 Nisan 2022 - 7:14 'de eklendi.

Ramazan ayı boyunca farklı mekanlardan yayınlar yapmaya devam ediyor.

Bugün Afşin’e bağlı Gerger Mahallesi Mezarlığında gönüllü olarak fidan diken ve bunların 18 yıldır bakımını yapan Durdu Kurt ile bir röportaj gerçekleştirdik.

2003 yılında Dayısının oğlu Ekrem Şimşek’in vefatından sonra onun adına burada bir ağaçlandırma çalışması başlatan Durdu Kurt, bugüne kadar 15 dönümlük alanda 3 binden fazla fidan dikti. Sedir ve Karaçam’dan oluşan mezarlık adeta Ormanlık bir alanı andırıyor.

Gerger mahallesinde doğan ve Afşin’de ikamet eden TKİ’den emekli Durdu Kurt, 2003 yılından bu yana kendisini ağaçlandırmaya adadı. Ben Afşin Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Derneği (GÖNÜLDER) üyesi bir Gönüllü Elçiyim. Allah rızası için kendi çabalarımla bu işi yapıyorum diyen Kurt, Göksun’dan ve Afşin’den temin ettiği fidanları getirerek bizzat mezarlığa kendisi dikiyor. Yıllardır bu fidanların bakımını da kendisi yapan Durdu Kurt, 19 yılda devasa bir ormanlık alan oluşturmuş durumda.

Ağaç dikmeyi herkese tavsiye ediyorum diyen Durdu Kurt, Peygamber efendimizin de buyurduğu gibi elinde bir Fidan varsa Kıyamet kopuyor olsa dahi onu dikmeli diyor. 

Durdu Kurt, gelecek nesillere de tertemiz bir Doğa bırakmak için çabaladığını belirterek diktiğim fidanların büyüyüp koskoca bir Ormana dönüşmesini görmek beni mutlu ediyor diyor.

www.upscalerolex.to/ fuses About 18 specialized qualities of irritating scrutinize .