Büyükşehir İtfaiye Personelleri Çanakkale Zaferi İçin Daldı. | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

ESHAB-I KEHF ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Başkan Mahçiçek, LGS’de ilk 25’e giren öğrenci ve aileleriyle buluştu.

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Büyükşehir İtfaiye Personelleri Çanakkale Zaferi İçin Daldı.

Bu haber 19 Mart 2022 - 6:49 'de eklendi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı su altı arama – kurtarma ekipleri, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Yeşilgöz Mesire Alanı’nda tüplü dalış yaptı. 25 metre derinliğindeki obruğa dalan ekipler günün anlam ve önemine binaen suyun altında Türk Bayrağı açtı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı su altı arama – kurtarma ekipleri, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla şehrin doğal güzelliklerinden olan Yeşilgöz Mesire Alanı’nda bulunan 25 metrelik obruğa tüplü dalış yaptı. İtfaiye personelleri Ali Gürbüz, Mehmet Akyol ve Mehmet Bağcıoğlu günün anlam ve önemine binaen suyun altında Türk Bayrağı açtı.

Farkındalık Yaratacak

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personellerinden Ali Gürbüz, “Vatanını kurtarmak için canı pahasına savaşan şehitlerimiz için ne yapsak az. Ancak Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi olarak bizler de Çanakkale zaferimizin 107. yıl dönümü şerefine dalış yapmak ve kahraman şehitlerimizi bir kez daha anmak istedik” derken, Mehmet Akyol, “Çanakkale zaferimizin yıl dönümünde itfaiye personelleri olarak bizler de dalış yapmak istedik. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Rabbim mekânlarını cennet eylesin” dedi. 18 Mart zaferi, herkes tanır Türk erini, ölür de vermez yerini, Çanakkale geçilemez dizeleriyle konuşmasına başlayan Mehmet Bağcıoğlu ise, “Ne yaparsak yapalım o zor şartlar altına vatanımızı korumak için canı pahasına mücadele eden şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye personelleri olarak en azından bir farkındalık yaratmak amacıyla Kahramanmaraş’ımızın en güzel mesire alanlarından olan Yeşilgöz’de dalış yaparak Çanakkale zaferimizi kutlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

DCIM100GOPROGOPR0175.JPG