CHP Afşin İlçe Başkanlığı Kötüre’de yapılmayan yolları gündeme getirdi. | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Afşin’de Güvek Yaylasında Kabile Buluşması yapıldı.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

CHP Afşin İlçe Başkanlığı Kötüre’de yapılmayan yolları gündeme getirdi.

Bu haber 29 Temmuz 2022 - 9:03 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afşin İlçe Başkanı Selçuk Gökdoğan, CHP Kadın Kolları Başkanı Aysun Ceyhun ve partililer ile Kötüre ve Gözpınar mahallelerinde yaşayan vatandaşları ziyaret ederek yapılmayan yollar ile ilgili bilgi aldı.

Dün saat 12:00 de Kötü Mahallesine giden CHP Heyeti Kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi. Daha sonra Kötüre Mahallesi Muhtarı Halil İbrahim Canbolat ile birlikte mahalleyi gezen CHP Afşin İlçe Başkanı Selçuk Gökdoğan ve beraberindekiler Mahalle içerisinde ana yolların yapıldığını ancak sokakların yapılmadığını gördü. Gökdoğan, yazın tozdan kışın da çamurdan çıkılmayan sokakların bir an önce parke döşemesinin yapılması gerektiğini ifade etti.

AFŞİN HABER’e açıklamada bulunan CHP Afşin İlçe Başkanı Selçuk Gökdoğan,  Bu mahallelerde yaşayan insanların çoğunluğu gurbette. Parayı dışarda kazanıyorlar yatırımı ise gelip doğdukları memleketlerinde yapıyorlar. Milliyetçi insanlar. Kazandıkları parayla gelip köylerine yatırım yapıyorlar. Bu insanların paralarından Afşin esnafı faydalanıyor. Türkiye’de para kazanıpda yabancı ülkelere para kaçıranlar değil bunlar. Yabancı ülkelerde alnının akıyla para kazanıp gelip burada harcayan insanlar. Bu insanları baştacı etmemiz gerekmiyor mu? Bu sokaklardan bir araç geçtiği zaman bütün toz bu insanların evine doluyor. Yazık değil mi bu insanlara? Bu mahallede insanlar eski evlerini yeniliyorlar. Bu evlerin yenilenmesi demek en az 500 insanın ekmek yemesi demek. Pvc’ci,İnşaatçı,Mermerci,Demirci hepsi buradan ekmek yiyor. Bizim amacımız illa ki birilerini eleştirmek değil ancak bu insanların da hizmet alma hakkı var dedi.

Kötüre Mahallesi Muhtarı Halil İbrahim Canbolat ise, Bizim mahallemizin insanının çoğunluğu yurtdışında. Yazın tatile geliyorlar. Ancak geldikleri zaman en azından şurada toz sıkıntısı çamur sıkıntısı yaşamak istemiyorlar. Sürekli araçlar geçiyor insanlar rahatsız oluyor. İnsanımızın köyüne olan yatırımını gördünüz. Belediyemizde bu sokakların parkelerini bir an önce yapmalarını istiyoruz. Hepsini toplasanız 1,5 kilometre bile etmez. Verilen sözün tutulmasını istiyoruz dedi.

Kötüre ve Gözpınar mahallelerini gezen CHP heyeti burada ki yol sıkıntısını çözülünceye kadar takip edeceklerini belirterek ilgili kurumların bir an önce bu soruna çare bulmaları gerektiğini belirttiler.