CHP Kadın Kollarından Afşin’de Basın Açıklaması! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Başkan Güven,İstanbul’da ki Elbistanlılarla buluştu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Büyükşehir İnceleme Başlattı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Sütçü İmam Kabri Başında Dualarla Anıldı.

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kuyumcu Esnafına Yetki Belgesi Zorunluluğu!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

CHP Kadın Kollarından Afşin’de Basın Açıklaması!

Bu haber 26 Kasım 2021 - 7:42 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afşin İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysun Ceyhun, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla CHP Afşin İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı.

Ceyhun, 81 ildeki kadın kolu başkanlarıyla eş zamanlı yaptığı açıklamada, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceklerini, CHP’nin iktidara gelmesi durumunda ilk hafta içinde İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden yürürlüğe koyacaklarını ifade etti.

CHP’nin geçen sene genel merkez bünyesinde “Alo Şiddet” hattı kurarak sözleşmenin bir maddesini hayata geçirdiğine değinen Aysun Ceyhun, “Yaşam en temel haktır, diyerek projemize ‘YaşamHak’ adını verdik. 444 82 85 numaralı hattımızı arayan tüm şiddet mağduru kadın ve çocuklara, 7/24 ücretsiz destek hizmetleri verdik ve vermeye devam ediyoruz. Projemiz kanalıyla şunu daha net görüyoruz; İstanbul Sözleşmesi’nin fesih kararından sonra iletilen şiddet vakalarında artış var.” değerlendirmesini yaptı.

CHP Afşin İlçe Başkanı Aysun Ceyhun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından daha önce açıklanan, iktidara gelmeleri durumunda kadınlara yönelik yapacakları düzenlemelere de değinerek, “İlk 6 ayda 6 kolaylık” başlığı altında yapılacak düzenlemeleri anlattı.

Kadına yönelik şiddetle mücadelenin derhal başlayacağını, Aile Destekleri Sigortasını hayata geçireceklerini, Kadın istihdamını arttıracaklarını, boşanan kadınlar için “Yeni Başlangıçlar Fonu” oluşturacaklarını dile getiren Ceyhun, doğum izni uygulamasını geliştirip, “Güçlü bir Kadın Sağlığı Programı”nı başlatacaklarını belirtti.

Basın açıklamasına CHP Afşin ilçe Başkanı Selçuk Gökdoğan ve partililerde destek verdi.