Dirgen İsa Afşin’de Türkülerle anıldı! | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

EXPO 2023 ile genç yetenekler keşfedilecek, dünyaya açılacak.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

“Spor ve Sporcunun Yanındayız”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, SPOR, YAŞAM

Dirgen İsa Afşin’de Türkülerle anıldı!

Bu haber 12 Ocak 2022 - 7:18 'de eklendi.

Dirgen İsa namıyla bilinen Merhum İsa Binboğa, Afşin Halk Ozanları Derneğinin düzenlediği programda Türkülerle anıldı.

Önce ki gün akşam Afşin Halk Ozanları Derneğinde gerçekleştirilen etkinliğe Dirgen İsa’nın oğlu Ali Binboğa ve Ozanlar ile Şairler katıldı.

Ali Binboğa’nın onur konuğu olduğu program yaklaşık 1,5 saat sürerken programda Dirgen İsa’nın yazdığı şiirler ile seslendirdiği Türküler Afşin Halk Ozanları Derneği üyesi Ozanlar ve Şairler tarafından bir kez daha seslendirildi.

AFŞİN HABER MERKEZİ’ne açıklamada bulunan Afşin Halk Ozanları Derneği Başkanı Ahmet Karakaya, Derneğimizin bir Vefa programı olarak başlattığı bu etkinlikte her hafta Cumartesi günü akşamları ebediyete irtihal etmiş bir değerimizi anıyoruz. Bu hafta da Ozanlık kültürüne gönül vermiş,katkı sunmuş kıymetli isimlerden birisi olan Dirgen İsa’yı anıyoruz. Bizi bu gecede yalnız bırakmayan oğlu ALi Binboğa’ya ve Ozanlarımıza teşekkür ederiz dedi.

Dirgen İsa’nın oğlu Ali Binboğa’da aile olarak böyle güzel bir anma etkinliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Afşin Halk Ozanlarımıza çok teşekkür ediyorum.Unutmamışlar. Sağolsunlar dedi.

Gecede Ozanlar tarafından Dirgen İsa’nın türküleri seslendirildi.

www.upscalerolex.to/ fuses About 18 specialized qualities of irritating scrutinize .