Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Afşin’de! “Yaralarımızı birlikte sarıyoruz” « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Afşin’de! “Yaralarımızı birlikte sarıyoruz”

Bu haber 11 Mart 2023 - 16:47 'de eklendi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Deprem bölgeleri ziyareti kapsamında Afşin ilçemizi de ziyaret ederek Depremzedelerle bir araya geldi.

Bugün saat 11:00 de Afşin’e gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afşin Belediyesini ziyaret ederek burada Çorum Valisi Mustafa Çiftçi,Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ve yetkililerle buluştu.

Deprem felaketinden etkilenen Afşin’de ki çalışmalarla ilgili bilgileri Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’den alan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçmiş olsun dileklerini ileterek Devlet olarak milletimizin yanındayız. En kısa sürede şehirlerimizi yeniden ayağa kaldıracağız dedi.

Afşin Merkez Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Halil Demir’in sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, şunları söyledi;

“Yaşadığımız Depremlerde 11 İlimiz etkilendi.  Deprem nedeniyle bu bölgelerde epeyce hasar var. Ancak yaraları hep beraber sarıyoruz. Belediye binamızda yıkıldı. Konteynırlarda ve Kültür Merkezinde her Belediye Başkanımız Türklü hizmeti veriyorlar. Yeni yapılacak olan Konutlarımızında planlamaları yapıldı. Bu anlamda Afşin avantajlı. Çünkü daha önceden şehri taşıma çalışmalarının faydasını görüyoruz. Eksikliklerin yapılması lazım tabi onlar yapılıyor. Ama bu süreçte yeni evler yapılıncaya kadar da vatandaşlarımızı Konteynırlarda ve çadırlarda rahat ettirmek için de her türlü çalışmalar yapılıyor. Çekmeköy Belediyemiz burada Konteynır kent kuruyor. Vatandaşlarımızı uzun süre çadırlarda tutamayız. Konteynırların kurulumu hız kazandı. Diğer taraftan Kırsal mahalleler başta olmak üzere sağlık olsun,eğitim olsun her türlü hizmeti vermeye çalışıyoruz. Jandarmamız,Askerimiz,Polisimiz ve tüm birimlerimiz sahada. Hemen her bölgeyi dolaştık. Herkes canla başla bu çalışmaların içerisinde. Yaraların sarılması ve şehirlerin tekrar ayağa kaldırılması için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız bizzat tüm çalışmaları koordine ediyor. An be an yerinde bilgiler alıyor sahada ki arkadaşlarımızdan. Bakan arkadaşlarımızın hepsinin bölgeleri var. Onlarda gece gündüz çalışıyorlar. Cumhurbaşkanımızda fırsat buldukça bölgeyi ziyaret ederek vatandaşlarımızla buluşuyor. Biz de yurt dışından gelen destek ve yardımların ilgili kurumlarla koordinesini yaparken fırsat buldukça sahaya gelerek arkadaşlarımızın çalışmalarına destek olmaya çalışıyoruz. Nitekim Afşin’de de birlik beraberlik içerisinde fedakarca herkesin çalıştığını gördük”

Kızılay Koordinasyon Merkezi ve Trabzon Köprübaşı Belediyesinin kurduğu Konteynır kenti gezen Çavuşoğlu ilçemizden ayrıldı.