SON DAKİKA

CHP’Lİ ÖZTUNÇ: SIRADA KATAR’A SATILACAK NE VAR?

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Yedikuyular’da Sezon Hazırlıkları Sürüyor!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

GÖNÜLDER’den Tünellere Eshab-ı Kehf adı verilsin diyen 35 Bin kişiye Teşekkür!

Bu haber 14 Kasım 2020 - 6:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Derneği (GÖNÜLDER) tarafından 2013 yılında Kahramanmaraş-Göksun arasına yapılan Tünellerden bir tanesine Eshab-ı Kehd adı verilsin denilerek başlatılan İmza kampanyasına ilişkin açıklama yapıldı.

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen ve EDEBİYAT YOLU adı verilerek Tünel ve Viyadüklere Kahramanmaraş’ı Edebiyatın Başkenti yapan isimlerin onure edildiği Tüneller konusunda Afşin halkının verilen isimlere memnun olduğunu ifade eden GÖNÜLDER Başkanı Hüseyin Bozkurt,Afşinliler olarak Bizim gönlümüzde yatan Tünelin bir tanesinin adı Kur’an-ı Kerimde bir Sureye isim olmuş,Akdeniz Bölgesinin önemli bir Kültürel Mirası olan Eshab-ı Kehf olarak verilmesi idi.Buna ilişkin 2013 yılında Afşin’de 15 gün gibi kısa bir sürede 35 Bin imza toplayarak konuyu dönemin Ak Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal beye,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na,CHP Kahramanmaraş Milletvekilimiz Durdu Özbolat beye,MHP Kahramanmaraş Milletvekilimiz Mesut Dedeoğlu beye,MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır beye iletmiş,Mesut Dedeoğlu’nun TBMM’de bir dakikalık söz hakkı alarak konuyu gündeme taşımasını,Durdu Özbolat’ın da konuyla ilgili TBMM’ye önerge vermesini sağlamış ve Ak Parti Grup Başkan vekili Mahir Ünal’ın da tavsiyeleriyle gündem oluşturmuştuk. Devlet büyüklerimizin takdiridir. Afşin’imizin iki büyük değeri Aşık Mahzuni Şerif’in adının bir Tünele,Hayati Vasfi Taşyürek’in adının da bir Viyadüğe verilmesi Afşin halkımızı memnun etmiştir. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz dedi.

Bozkurt, ayrıca Tünellere Eshab-ı Kehf adı verilsin diyerek imza veren tüm Afşinli hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz diyerek Tünellerin Kahramanmaraşımıza ve Ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.