Gürbüz’den Başkan Sözü; “Elbistan’ı birlikte büyüteceğiz” « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Gürbüz’den Başkan Sözü; “Elbistan’ı birlikte büyüteceğiz”

Bu haber 03 Temmuz 2019 - 12:14 'de eklendi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, açık pazarda bulunan esnaflar, halk otobüsçüleri ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.Başkan Gürbüz, “Elbistan’ı birlikte büyüteceğiz” dedi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, bugünkü mesaisine, Elbistan Esnaflar ve Bakkallar Odası Başkanı Kemal Şahin, S.S. 28 Nolu Şehir İçi Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Battal Karaca ile birlikte açık pazar esnafı ile kahvaltı yaparak başladı. Başkan Gürbüz, oldukça samimi bir ortamda yapılan kahvaltının ardından pazar alanındaki esnafları ve tezgahları dolaştı. Esnaflara hayırlı işler dileyen Başkan Gürbüz, alışveriş için pazara gelen vatandaşlarla da bir süre sohbet etti. Açık pazar içinde ve dışındaki esnafların sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Gürbüz, acil olarak çözüm bekleyen konularla ilgili de belediyenin ilgili birimlerine talimat verdi.

Elbistan Esnaflar ve Bakkallar Odası Başkanı Kemal Şahin, Kısa bir zaman önce Pazar esnafımızı gezmiştik. Sıkıntılarını dinlemiştik. Çok kıymetli Belediye Başkanımız Mehmet Gürbüz’ü de davet ettik. Esnaflarımız, sorun ve sıkıntıları ile taleplerini ilk ağızdan kendisine iletti. İnşallah çözümlerini de en kısa zamanda yapacak. Başkanımız Mehmet Gürbüz Bey’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise, açık pazar alanında esnafların ve vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışma yapacaklarını belirtti.

Açık pazar alanındaki esnafların kooperatifleşmeye gideceğini ifade eden Başkan Gürbüz, bu çalışmanın tamamlanması ile hizmet ve işletme kalitesinde de artış sağlanacağını anlattı.

Elbistan Belediyesi olarak her sektör için ayrı ayrı çalışma yaptıklarını vurgulayan Başkan Gürbüz, “Pazar yerimizde değerli başkanlarımız ve esnaflarımızla birlikte pazar yerindeki parklanma ve esnafların sorunlarını yerinde inceledik. Biz geldiğimiz günden beri, her sektörü kendi içerisinde derleyip toparlamayı amaçlıyoruz. Bu tür kararları alırken de birlikteliği önemsiyoruz. Bu bölgeyle ilgili olarak esnafımız, işletmelerimizi ve vatandaşlarımızın beklentilerini dikkate alarak çalışmalar yapacağız. Onların beklentileri doğrultusunda sorunlarını çözmek istiyoruz. Sorunları yerinde gördük. Vatandaşlarımızın, esnaflarımızın taleplerini aldık. İnşallah kısa bir süre sonra buradaki esnaflarımız da bir kooperatifleşmeye gidecek. Kooperatifleşme sonrasında daha nitelikli bir işletmeye kavuşacağına inanıyorum. Biz de belediye olarak, zabıta ve denetim ekiplerimiz olarak buranın işletilmesinde esnafımızın talebi doğrultusunda yeni düzenlemeler yapacağız. İnşallah yakın zamanda da vatandaşlarımıza daha nitelikli ve güzel bir hizmet sunacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.