İlahiyatçı Haydar Yavuz; “Eshab-ı Kehf’e hayran kaldım” | Afşin Haber
SON DAKİKA

Yardımcıoğlu: İyi ki Doğdun Sevgili Peygamberim!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

“Türkiye’ye Örnek Bir Gençlik Meclisi Oluşturduk”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

İlahiyatçı Haydar Yavuz; “Eshab-ı Kehf’e hayran kaldım”

Bu haber 06 Ekim 2021 - 9:55 'de eklendi ve 76 views kez görüntülendi.

Eshab-ı Kehf’in Afşin’de de olduğunu öğrenerek İlçemize gelen İlahiyatçı-Hafız Haydar Yavuz; “Eshabı Kehf’e hayran kaldım” dedi.

Giresun İli’nin Bulancak İlçesi Halk Kütüphanesi Müdürü, İlahiyatçı-Hafız Haydar Yavuz, Eshab-ı Kehf’e hayran olduğunu belirterek böylesine muhteşem bir kültür ve manevi esere sahip olmak ayrıcalıktır dedi.

36 yılı kütüphane müdürlüğü olmak üzere, 46 yıl Kültür Bakanlığı bünyesinde çalışmış biri olarak Türkiyenin her yerini incelediğini belirten Yavuz, Eshab-ı Kehf’i anlatacak kelime bulamıyorum.Manevi havası insanı etkiliyor. Ayrıca külliye görevlisi Ramazan bey kendisini ilmi olarak yetiştirmiş çok değerli Güler yüzlü biri, bizlere çok güzel rehberlik yaptı,Afşin halkına misafirperverliği için çok teşekkür ederim dedi.

Afşin Haber’e açıklamada bulunan İlahiyatçı-Hafız Haydar Yavuz,Nemrut dağına çıktım, çok ziyaretçi gördüm, hatta 90 yaşının üstünde iki elinde iki değnek ve beraberinde de astım  cihazı olan astım hastasının atla beraber Nemrut dağına çıktığını gördüm. Eshab-ı Kehf’de ise ne yazık ki aynı duygunun olmadığını müşahede ettim. En azından Belediye Başkanlığı tarafından namaz vakitlerinde o mübarek mekanda cemaatle namaz kılınması için araç temin edilmesi hususu halkımızın takdirinin daha çok kazanılacağı kanaatindeyim. Eshab-ı Kehf’i tüm Türkiye’ye tanıtmak ve anlatmak Afşinlilerin hedefi ve görevi olmalıdır. Eshab-ı Kehf’i tanıtmak için elimden geleni yapacağım,artık Afşin ve Eshab-ı Kehf’in gönüllü tanıtım elçisiyim dedi.

Karadeniz’den Eshab-ı Kehf’i gezmek için gelen Haydar Yavuz’a Eshab-ı Kehf ve Afşin ile ilgili hediyeler veren Eshab-ı Kehf Rehberi Ramazan Kıraç ise ziyaretten çok memnun kaldık, kendisi hem kültür bakanlığında yaklaşık yarım asır görev yapmış değerli bir insan,ayrıca dini konulara vakıf, hafız, ilahiyatçı.İlçemiz ve Eshab-ı Kehf hakkındaki görüşlerini duymak çok güzeldi dedi.

İlahiyatçı-Hafız Haydar Yavuz, İlçeden ayrılmadan Şehir Merkezine Türkiye Diyanet Vakfı tarafından inşa edilen Ashab-ı Kehf Camii Şerifini de gezdi.